Mustafa Cengiz'den Ali Koç'a: Saçmalamanın açıklaması olmaz

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un Fatih Terim'e yönelik açıklamalarına tepki gösterdi, "Saçmalamanın açıklaması olmaz." ifadelerini kullandı.

NTV Spor 18.09.2019 - 18:22 | Son Güncelleme: 19.09.2019 - 08:20

Brugge maçı için Belçika'da bulunan Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Ali Koç'un açıklamalarına tepki gösterdi ve "Hiç böyle bir şey yoktu. Beni üzen şu var. Bir çok arkadaşımız da vardı. Moskova'da da yine böyle bir kelamlar vardı. O kelamlara 17 kulübün açıklaması eklendi. Galatasaray'a yönelik olduğu için şiddetle karşı çıktık. Ülkemizi temsilen buradayız. Arkadan dolaylı laflar. Bunlar hiç hoş şeyer değil. Hangi amaca hizmeten hangi vizyon için bunlar dile getiriliyor, şu anda ifade etmekte zorlanıyorum. Eskilerin söylemiyle zırva tevil götürmez yani, saçmalamanın açıklaması olmaz. Siz buna yanıt verirseniz siz de saçmalarsınız. Bu konudan rahatsızız. Hollanda'nın bizi geçmesi durumunda şampiyonumuzun Şampiyonlar Ligi'ne eleme oynayarak gitme durumu var. Kelimelerde zorlanıyorum. Edebimi bozmak istemiyorum. İnsanı hayvandan ayıran şey edeptir." dedi.

TFF'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki kulüplere başarı dilerken Türk takımlarının adını zikretmemesinin sorulmaması üzerine ise Cengiz, "Onu önce trol zannettim. Gırgır zannettim. UEFA'nın atacağı mesajı TFF atıyor. Neden TFF isim zikretmiyor. Sadece Galatasaray'ın değil, Başakşehir, Malatya ve Beşiktaş da Avrupa'da mücadele ediyor. Neden Galatasaray ve diğer Türk takımlarının adını zikretmekten imtina ediyor. Ben bunu anlamıyorum. Anlayan söylesin." tepkisini gösterdi.

"19.05 AÇIKLAMASI BİLİNÇLİ"
"Kavga ile çatışma ile bu toplumun daha da huzursuzluğu gideceğine inanan birisiyim." diyen Cengiz şöyle devam etti, "Hiçbir camia için saygısızca sözler kullanmak istemiyorum. 19.05 eyleminin bilinçli yapıldığına inanıyorum. Aksine kimse beni ikna edemez. Rast gele orada bir şey yapılmaz. Aksini kanıtlamak güç. Bu tip beyanatlar, hedef saptırmaya yönelik, konuyu değiştirmeye yönelik eylemler Türk futbolunun marka değerine bir şey katmaz. Zarar verir. Söyleyecek kelimeyi, edep aklın ziynetidir."

"GALATASARAY TARAFTARI SOKAĞA DÖKÜLMEZ"
Brugge'de taraftarların gözaltına alınmasıyla ilgisi ise Mustafa Cengiz, "Bu konularla ilgilenmiyoruz. Sayın belediye başkanının davvetindeydik. Bazı galatasaray taraftarları tutuklanmış. Brugge'e Galatasaray taraftarı dinamizm getirince polis de saçma hareketler yapmış, sayın vali ve Brugge başkanı devreye girdi. Hem taksiyi hem de uber'i kaldırmışlar. Galatasaray taraftarı hiçbir zaman sokağa dökülmez. Benzin istasyonu yakmaz. Galatasaray taraftarı her zaman sağlıklıdır, bunu Avurpa'ya da öğreteceğiz." ifadelerini kullandı.

Fatih Terim'e destek çıkan Cengiz, "Hocamızın söylediği söze ben de katılıyorum. Maçlar masada değil sahada kazanılır. Bu söze tepki vermem. Buna herhangi bir rakibimizin veya başkanı söylerse tepki göstermem. Maçlar hakemlerle veya bazı kendine uygun kurallarla kazanılmaz. Lütfen saygı sınırları içinde kalalım. Ülkeye ve Türk sporuna yararı olmaz." açıklamalarını yaptı.

Maç için düşüncelerinin sorulması üzerine de Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Oyucnularımızın teknik heyetimizin elinden geleni yapacağına inanıyorum. Galatasaray bir dünya markası. Türkiye'nin de diğer Avrupa takımları gibi 5-6 takımla Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmesini isteriz. Bir Falcao'nun gelişi, dünya etkileşimde Galatasaray ve İstanbul'u birinci sıraya taşıdı. Bu ülkenin marka değerine katkıda bulundu. Falcao'nun başarılı olmasını istiyorum. Brugge'le 3 keçz oynadık. Bir beraberlik iki yenilgi aldık. İnşallah bu maçta bu makus talihimizi yenerez" yanıtını verdi.

Sayfa Yükleniyor...