"Sadece 3 kulüp bu projenin peşinde"

Paris Saint Germain ve Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Nasser Al-Khelaifi, Avrupa Süper Ligi projesine karşı olduklarını yinelerken Dünya Kupası'nın iki yılda bir düzenlenmesi önerisini desteklemediklerini belirtti.

NTV Spor 29.03.2022 - 19:05 | Son Güncelleme: 29.03.2022 - 20:06

Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Nasser Al-Khelaifi, Viyana'nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen genel kurul toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz yıl 12 kulübün ortaklığında başlayan ancak sadece Real Madrid, Barcelona ve Juventus'un kaldığı Avrupa Süper Lig projesine karşı olduklarını yineleyen Al-Khelaifi, "Herkes Avrupa Süper Lig'ine karşı. Taraftarlar, medya, küçük ve büyük tüm kulüpler. Sadece 3 kulüp bu projenin peşinde." ifadelerini kullandı.

▶ FUTBOL HABERLERİ

Kulüplerin önceki dönemlere göre ekonomik olarak daha güçlü olduğuna dikkat çeken Al-Khelaifi, "Avrupa'daki mevcut modele şüpheyle yaklaşanlar vardı. Ancak şu anda aldığımız sonuçlara göre daha iyi durumdayız. Geçtiğimiz yıl sistemin çökmesini isteyenler vardı fakat bu etkili olmadı. Şimdi kulüpler daha etkili, daha zengin ve daha güçlü." açıklamasında bulundu.

Nasser Al-Khelaifi ayrıca şunları söyledi, "Avrupa Kulüpler Birliği iki yılda bir Dünya Kupası düzenlenmesine karşı. Bu kulüpler için yararlı bir fikir değil ve tamamen karşı çıkıyoruz."

Sayfa Yükleniyor...