Sağlam: Gomel'in defansif kalitesi çok yüksek

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 2-1 kazandıkları FC Gomel maçının ardından yaptığı açıklamada, rakiplerinin defansif anlamda kaliteye sahip olduğunu söyledi.

NTV Spor

29.07.2011 - 00:23

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme turu ilk maçında 2-1 kazandıkları FC Gomel maçına ilişkin olarak, ''Rakip, kendi liginde aldığı 10 beraberlikle defansif kaliteye sahip. O yüzden bu maçın kolay olmayacağını biliyorduk'' dedi.

Sağlam, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, koşan, mücadele eden, disiplinli bir takıma karşı oynadıklarını, maçın bekledikleri gibi zorlu geçtiğini söyledi.

Maçın ilk yarısında rakibin iyi kapandığını, ayrıca bir yan toptan şanssız bir gol yediklerini anlatan Sağlam, ikinci yarıda oyunu tamamen rakip kaleye taşıyarak, sonuca gitmeye çalıştıklarını kaydetti.

''İkinci yarı hem oyunu lehimize çevirecek golleri atıp hem gol yememek zorundaydık'' diyen Sağlam, ''Rakip, kendi liginde aldığı 10 beraberlikle defansif kaliteye sahip. O yüzden bu maçın kolay olmayacağını biliyorduk. İkinci yarı iyi tempo yaptık. İkinci maçta, rakibimiz kazanmak, gol atmak zorunda olacağı için sanıyorum bu kadar kapanmazlar. İkinci maçın daha rahat geçeceğini düşünüyorum. Ancak rakip çok mücadele ediyor o yüzden kolay derken çok sıkıntılı bir 90 dakika da olabilir. Rakibimizi mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Ayrıca ikinci yarıdaki tempoları ve oyunu geriden getirip lehimize çevirdikleri için oyuncularımı kutluyorum'' ifadelerini kullandı.

Volkan'ın takım arkadaşı Stepanov ve taraftarlarla yaşadığı diyaloğun sorulması üzerine Sağlam, ''Stepanov ile yaşanan tartışma, maçın getirdiği gerginlik. Zaten fazla uzatmadılar ancak seyirciyle diyaloğunu görmedim'' dedi.

Bir gazetecinin, ''Taraftarın kafası maçtan çok geçen yılki olaylardaydı. Bu sizin performansınıza olumsuz yansıdı mı?'' sorusunu Sağlam, ''Bizim açımızdan taraftar desteği hem motivasyonumuzun artması hem de rakibe baskı oluşması açısından önemli. O gücü başka yerlere gönderip sahadaki performansımıza etki edecek şekilde kullanılmamasının bizim için bir anlamı yok'' şeklinde yanıtladı.

YAZICI: İLK MAÇTAN GALİBİYETLE AYRILMAK GÜZEL
Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, FC Gomel'i 2-1 yendikleri UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu ilk maçına ilişkin olarak, ''İlk maçtan galibiyetle ayrılmak güzel bir duygu'' dedi.

Yazıcı, Atatürk Stadı çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Bursaspor'un iyi bir oyun ortaya koyduğunu belirterek, ''UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda, ilk maçtan galibiyetle ayrılmak güzel bir duygu. Bu maçta çok gol kaçırdık. Kupa maçları böyle oluyor. Her iki takım da kazanmak için çaba harcıyor. Şimdi deplasmanda yapacağımız ikinci maça daha iyi hazırlanarak turu geçmek istiyoruz'' diye konuştu.

Bir gazetecinin ''Takıma yeni katılan oyuncular var. Bunlar hakkında ne düşünüyorsunuz?'' sorusuna Yazıcı, ''Biz bu oyuncuları izlemiştik. Benim için maçta izlemek önemli değil, taraftarın izlemesi önemli. Takıma yeni transferler yapılacak'' yanıtını verdi.

Sayfa Yükleniyor...