Sağlam: Kimlik arayışı içerisindeyiz

Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, Süper Lig'de yeni bir ekip olarak kimlik arayışı içerisinde olduklarını söyledi.

NTV Spor

10.10.2011 - 16:16

Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, Spor Toto Süper Lig'in 6. haftasında Fenerbahçe ile karşılaşacaklarını anımsatarak, ''Süper Lig'de yeni bir ekip olarak kimlik arayışı içerisindeyiz. Fenerbahçe maçı, kimliğimizi edinme ve bulma adına önemli bir fırsat'' dedi.
        
Sağlam, Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 5. Grupta mücadele eden Erdemli Belediye Spor ile Toroslar Belediye Spor arasındaki maçı izlemek üzere Erdemli ilçesine geldi. Burada Erdemlili taraftarlarla sohbet ederek, fotoğraf çektiren Sağlam, sporseverleri Pazartesi Fenerbahçe ile yapacakları maça davet etti.
        
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Sağlam, milli maç nedeniyle verilen arayı en iyi şekilde değerlendirdiklerini söyledi.
        
"BİRAZ DAHA KAYNAŞMA OLACAK"
Fenerbahçe maçı öncesinde Erdemli Belediye Spor ile hazırlık maçı yapacaklarını belirten Sağlam, ''Bu hafta içinde Erdemli'de bir hazırlık maçı yapmayı planlıyoruz. Bu konuda hem belediye başkanı Mükerrem Tollu, hem kulüp yöneticileri, hem de takım hocası Orhan Köse ile görüştük. Bir sorun yok. Erdemli'de binlerce Mersin İdman Yurdu taraftarı var. Yapacağımız hazırlık maçı her iki takım için de iyi olacak. Çünkü takımdakiler maçtan önce birbirleri ile biraz daha kaynaşacak'' dedi.
        
"FIRSATLAR HER ZAMAN BÜYÜK ZORLUKLARIN ARKASINDA GİZLİDİR"
Hafta başında Spor Toto Süper Lig'in en formda olan takımı ile sahalarında karşılaşacaklarına işaret eden Sağlam, ''Şu anda gücünü yaşadığı acılardan alan Fenerbahçe ile Mersin'de zorlu bir maç yapacağız. Hem rakibimiz Fenerbahçe'ye, hem de başındaki hocaya saygı duyuyorum. Süper Lig'de yeni bir ekip olarak kimlik arayışı içerisindeyiz. Fenerbahçe maçı kimliğimizi edinme ve bulma adına önemli bir fırsat. Büyük başarılar ve fırsatlar her zaman büyük zorlukların arkasında gizlidir. Bu fırsat maçını iyi değerlendirerek, bu ligin sempati duyulan takımı olma yolunda mesafe almak ve zorluktan en verimli çıkan taraf olmak istiyoruz. Taraftarlarımızın takıma gösterdiği ilgi ve alaka bizleri sevindiriyor. Bunun artarak devam etmesini bekliyoruz'' şeklinde konuştu.
        
Sağlam, takımdaki sakatlıkların önemli olmadığını vurgulayarak, Fenerbahçe maçıyla ilgili hazırlıkların sürdüğünü kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...