"Saha içinde her şeyi yapıp şampiyon olacağız"

Fenerbahçeli Nabil Dirar, şampiyonluk yolunda iddialı açıklamalar yaptı. Faslı futbolcu, teknik direktör Aykut Kocaman'dan da övgüyle bahsetti.

NTV Spor

30.08.2017 - 13:05

Fenerbahçe'nin Monaco'dan transfer ettiği Nabil Dirar şampiyonluk konusunda iddialı konuştu.

Kulübün aylık dergisine konuşan Faslı futbolcu, "Takımımız kendini günden güne geliştiriyor. Öğreniyoruz, birbirimizi tanıyoruz. Sezona şanssız bir başlangıç yaptık ama bunu bir geçiş dönemi olarak değerlendirmeliyiz. Çalışmalarımızın karşılığını, sezon sonunda mutlaka alacağız." dedi.

Kendi performansı hakkında da değerlendirmelerde bulunan Dirar, "Kazanmayı seven biriyim. Mücadeleci ve rekabetçiyim. Bu takım için iyi işler yapabilecek bir oyuncuyum. Fizik yapım sayesinde saha içinde yüzde yüzümle oynayabiliyorum. Hem savunma hem hücum yapan birisiyim ve böyle oyunculara her zaman ihtiyaç vardır." yorumunda bulundu.

Taraftardan kendilerine her zaman destek vermelerini isteyen deneyimli futbolcu, "Bu takıma çok güveniyorum. İyi bir takım olacağız. Saha içinde her şeyi yapıp şampiyon olacağız." diyerek şampiyonluk yolundaki iddiasını ortaya koydu.

Dirar, Türkiye'yi tercih etme nedenlerini de anlattı.

Faslı futbolcu, "Kafamın bir köşesinde her zaman taraftarlar için futbol oynama düşüncesi vardı. Türkiye Milli Takımı’nın maçlarını izlerken de ağlayan taraftarlar gördüm ve ben de böyle bir ülkenin liginde oynayayım ki taraftarların bu tutkusunu sonuna kadar hissedeyim istedim. Fenerbahçe, gerçekten üst düzeyde ve büyük bir kulüp. Ayrıca maçlarını izlediğim bir kulüptü. Böyle büyük bir kulüpte oynamak ve taraftarlarla birlikte bu heyecanı tatmak istedim." ifadelerini kullandı.

Teknik direktör Aykut Kocaman'dan da övgüyle bahseden Dirar, "Fenerbahçe tarihinin en çok gol atmış futbolcusu şu anki teknik direktörümüz. Bir golcü olması da, kale önünde neler yapacağımız konusunda bize çok yardım edeceği anlamına gelir. " değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...