"Saha içinde kalmak istedik ama..."

Sahasında uzatmalar sonucu Sivasspor'u 3-2 yenilere Ziraat Türkiye Kupası'ndan elenen Trabzonspor'da, teknik direktör Ersun yanal maç sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 11.02.2015 - 02:12

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, son günlerde gündemde olan konularla ilgili sert açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe maçı sonrası PFDK'ya yapılan sevkler ve verilen cezalarla ilgili konuşan Yanal, “Futbolu konuşmak, futbolu tartışmak ve onun güzelliğini paylaşmak benim felsefemdir. Bugün maalesef futbol dışı konuları konuşmak zorundayız. Her hafta bu tür konularla muhatap oluyoruz. Bugün bir çok oyuncu, takım ve yönetici PFDK'ya sevk edildi. Buna zemin hazırlayan altyapı sorgulanmalı. Beceri ve yeteneğin doğal gelişimiyle sahnelenen bir oyun futbol. Bu beceri ve doğal yeteneğin sergilenmesi için gerekli altyapının olmadığı yerde futbol askıda kalıyor" dedi.

Saha içinde kalmak istediklerini ancak buna izin verilmediğine iddia eden Yanal, "Bugün bir futbol maçı izlediniz. Mağlubiyetin bahanesi asla yoktur. Tesadüf bu yıl kazanırken ve kaybederken bir çok şey geliyor bu takımın başına. Hak ettiği futbol sevgisi karşısında üzüntülü bir kitle var. Ben de üzüntülüyüm. Biz önümüze bakıp sahanın içinde kalmak istiyoruz. Sanatın torpili olmaz. Israrla sahanın içinde kalmak istiyoruz. Bunun için kendimizi zorluyoruz. Benim işim saha içi. Trabzonspor'un yaptığı mücadelede kullandığı oyuncu sayısında problemler var. Eksiklerimiz olacaktır. Ama bunun önüne geçen konuları konuşmak zorunda kalıyoruz. Biz burada 4-1 mağlup da olduk. Ama bugün oyunun hakimi olduğumuz maçta dengeler değişti ve turu kaybettik” şeklinde konuştu.

 

Sayfa Yükleniyor...