"Sahada bir şey yapmazsan ne yapayım ben senin yeteneğini?"

Süper Lig'de 29. haftanın açılış maçında Beşiktaş, İttifak Holding Konyaspor'u 3-0 mağlup etti.

NTV Spor 26.06.2020 - 23:39 | Son Güncelleme: 27.06.2020 - 01:07

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Sergen Yalçın "Aslında çok yorumlanacak bir maç değil. Konyaspor 10 kişi kalınca artık tamamen oyunu oynamak bize kaldı. İstanbul'da büyük takıma karşı 10 kişi kalınca işler zordur. Kazandığımız için mutluyuz. Oyunla ilgili çok yorum yapmak istemiyorum. 80 dakika 10 kişi kalan takıma karşı oynadık. Skordan memnunuz" dedi.

Futbolcularının performasına değinen Sergen Yalçın "Oyuncular, olan özelliklerini sahaya yansıtmazlarsa, bu her takım için geçerli, zaten büyük problem olur. Bu özelliklerini oyuna yansıtmaları lazım. 2 haftadır ön tarafta oyuncularımız sorumluluk aldı. Bunlar olunca maç kazanmak kolay oluyor. "Ben yetenekliyim..." Sahada bir şey yapmazsan ne yapayım ben senin yeteneğini? Yeteneğini sahada göstereceksin. Sahada bir şey yapmadıktan sonra dışarıda yetenekli olmanın anlamı yok. Pandemi döneminde iyi çalıştık, fizik olarak iyi durumdayız" ifadelerini kullandı.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sergen Yalçın, "Zor bir maçtı. Konyaspor, çok zor bir periyottan geçiyor. Skor için memnunuz. Ancak oyunla ilgili çok fazla yorum yapmak istemiyorum. Yaklaşık 75-80 dakika eksik oynayan bir rakibimiz vardı. Bu durum da bizim adımıza maçın kolay olmasını sağladı. Rahat bir hafta sonu geçireceğiz. Bundan sonraki maçları kazanacağız ve umarım her şey daha iyi olur." ifadelerini kullandı. 

Covid-19 ile ilgili oyuncularla görüşme yapmadıklarını söyleyen Sergen Yalçın, "Oyuncularla uyarı konusunda herhangi bir görüşme yapmıyoruz. Oyuncularımız her türlü tedbiri alıyor. Bu bulaşıcı hastalık her yerde herkese bulaşabilir. Oyuncularımızdan bazıları da bu durumdan geçiyor. Geçmiş olsun diyorum. Yapacak bir şey yok. Yolumuza devam edeceğiz. Doktorlarımız gerekli tedbirleri alıyor." şeklinde konuştu.

Beşiktaş'ta herhangi negatif bir durum olmadığını kaydeden siyah-beyazlı teknik adam, "Negatif durum yok. Oyuncular koşuyor, vücut dilleri iyi. Oynadığımız 3 maçı da kazanabilirdik. Pozisyonlara giren taraf bizdik, üç maçta da kontrol bizdeydi, üçünü de kazanabilirdik. Oyuncularımız yavaş yavaş yeteneklerini sahaya yansıtmaya başladı. Diaby'nin, N'Koudou'nun, Lens'in gol atması, oyuncularımızın daha fazla konsantre olduğunu, daha fazla sorumluluk aldığını ve olayın içine girdiklerini gösteriyor. Kalan 5 haftalık süreçte daha iyi olacak diye düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...