"Şaka gibi bir maç..."

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Mustafa Kaplan, "Dönüm maçı olarak baktığımız bir karşılaşmaydı." dedi. Göztepe Teknik Sorumlusu Ersan Parlatan ise, "Haklı bir galibiyet aldık. Rakibe çok az pozisyon vererek son haftalardaki çıkışımızı bu maçta da devam ettirdik." dedi.

NTV Spor 07.12.2019 - 20:30

Süper Lig'in 14. haftasında sahasında Göztepe'ye 3-1 yenilen MKE Ankaragücü'nün teknik direktörü Mustafa Kaplan, çok üzgün olduklarını söyledi.

Kaplan, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, konuşacak fazla bir şeyin olmadığını belirterek, "Moralimiz bozuk. Şaka gibi bir maç, 30. saniyede gol yiyoruz. Ondan sonra iyi oynadığımız bir ilk yarı var. Kaçırdığımız pozisyonlar var. 1-1'den sonra ikinci golü de bulabilirdik." diye konuştu.

Devre arasında oyuncularına uyarılarda bulunmalarına rağmen ikinci yarının başında yine gol yediklerini aktaran Kaplan, "İster istemez moral motivasyonunuz bozuluyor. Yapacak bir şey yok. Kazanan takımı kutluyoruz. Çok üzgünüm. Buraya bile gelmek istemedim. Camiamızı, güzel taraftarlarımızı üzdük. Dönüm maçı olarak baktığımız bir karşılaşmaydı. İlk yarıdaki oyunu ikinci yarıya yayabilsek daha faklı olabilirdi. En büyük üzüntüm; bize çok büyük destek veren Ankaragücü taraftarını üzdük." ifadelerini kullandı.

 Ersan Parlatan: Çıkışımızı gelecek haftalarda da sürdürmek istiyoruz

Göztepe Teknik Sorumlusu Ersan Parlatan ise son haftalardaki çıkışlarını sürdürdükleri için mutlu olduklarını dile getirerek, "Bizim oyun anlayışımızı, felsefemizi yansıtan bir skor. Erken gol bulduk ama daha sonra Ankaragücü'nün ilk devrede üstünlüğü vardı. Neticesinde 1-1'i yakaladılar. İkinci devre yine erken gol bulduk. İkinci devre özellikle topu yerde tutup, pas oyununu sahada sergilememiz, Serdar ile güzel bir vuruşla üçüncü golü bulmamız bizi çok rahatlattı. Haklı bir galibiyet aldık. Rakibe çok az pozisyon vererek son haftalardaki çıkışımızı bu maçta da devam ettirdik. Çok önemli bir galibiyet. Çıkışımızı gelecek haftalarda da sürdürmek istiyoruz." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...