Sakaryaspor'da olağanüstü kongre kararı

Bank Asya 1. Lig ekibi Sakaryaspor'un yönetim kurulu başkanı Halit Evin, yönetim kurulu olarak 22 Ekim Cumartesi günü olağanüstü genel kurul yapma kararı aldıklarını söyledi.

NTV Spor 13.09.2011 - 18:29

Bank Asya 1. Lig ekibi Sakaryaspor'un yönetim kurulu başkanı Halit Evin, yönetim kurulu olarak 22 Ekim Cumartesi günü olağanüstü genel kurul yapma kararı aldıklarını söyledi.
        
Evin, kendisine ait iş yerinde düzenlediği basın toplantısında, olağanüstü genel kurula katılma kararı almaları halinde 21 kişilik yönetim kurulu listesi oluşturacaklarını anlattı.
        
Aidatlarını ödemeyen kulüp üyelerine tebligat yolladıklarını belirten Evin, ''Bununla ilgili olarak bir çalışmamız var. Geçmiş yönetimlerden beri gelen bir sıkıntı bu. Aidat konusuna önem veriyoruz. Bu şekilde üyelerimizin ödemelerini yapmalarını sağlamış olacağız'' dedi.
        
Genel kurul kararını ertelemek istemediklerini ifade eden Evin, sözlerine ''Yönetim kurulu olarak 22 Ekimde olağanüstü genel kurul yapma kararı aldık. Futbolcularımızın bu durumdan etkilenmesini istemiyoruz. Genel kurulun nerede yapılacağını henüz belirlemedik. Aidatlarını ödemeyen üyelerin aidatlarını yatırmamaları halinde üyeliklerini düşüreceğiz. Bu, prosedür gereği yapacağımız bir şey. Yönetim kurulu bu kararı oy birliğiyle aldı. Hiçbir şekilde ret ya da çekimser oy çıkmadı. Ödemesini yapmayan üye oy kullanamayacak'' diye konuştu.
        
Mali açıdan kendilerinden daha güçlü iş adamlarını bulmaları halinde adaylıktan çekilmeye hazır olduklarını ifade eden Evin, ''Takımı toparlamak bana kalmıştı geçmişte ve emeğimin heba edilmesine izin vermem. O kadar çaba gösterdik, çöpe gitmesine müsaade edemem. Yönetim kurulu olarak bu takımı hangi durumdan alıp bugünlere getirdiğimizi herkes biliyor. Şu an lige iyi bir başlangıç yapan takım kurduk. Tamam, transfer yapmadık ama oyuncularımıza bir istek ve öz güven aşıladık. Bu, sadece bizimle değil hocamızla birlikte oldu. Böyle olunca da başarı geldi'' şeklinde konuştu.
        
1-0 takımının üstünlüğüyle sona eren TKİ Tavşanlı Linyitspor maçını da değerlendiren Evin, maçın ardından futbolcuların galibiyet primlerini ödediklerini bildirdi.
        
Evin, transfer yasağının kaldırılması konusunda çalışma yürüttüklerini belirterek, borçların ödenmesi için 7 milyon liraya ihtiyaçları bulunduğunu sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...