Salih gün sayıyor!

Fenerbahçeli Salih Uçan Serie A yolcusu. İtalyan gazetelerinin iddiasına göre 20 yaşındaki oyuncu, önümüzdeki günlerde Roma ile sözleşme imzalayacak.

NTV Spor 09.06.2014 - 15:29

Roma'nın Salih Uçan ısrarı sürüyor. İtalyan basınında yer alan habere göre; Fenerbahçe'nin genç yeteneğini Serie A'ya transfer olacak.

La Gazzetta Dello Sport'ta yer alan haberde Salih Uçan ile Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın bir toplantı yaptığı iddia edildi. Salih'in görüşmede, "Kalmamı mı, gitmemi mi istiyorsun?" dediği, Yanal'ın ise ''Geleceğin için daha iyi olacağını düşünüyorsan, gitmelisin'' karşılığını verdiği yazıldı.

Haberde, 20 yaşındaki futbolcunun, Diego'nun da kadroya katılmasıyla ilk 11'de kendisine yer bulmakta zorlanacağı ve Salih'in transfer görüşmelerinden çıkacak sonucu beklediği belirtildi.

İtalyan medyası, Roma'nın bonservis bedeli olarak 5 milyon euro peşin, 5 milyon euro da 6 ay taksitle ödeme teklifi yaptığını yazdı. Bonservis bedelini yukarıya çekmeye çalışan Aziz Yıldırım'ı düşündüren esas konunun ise Bucaspor'a ödenecek yüzde 10'luk yetiştirme bedeli olduğu vurgulandı.

Olumsuz sonuçlanan ilk görüşmelerden sonra teklifini yükselten Roma'nın transferi noktalamaya yakın olduğu, önümüzdeki günlerde Salih Uçan'ı İtalya'da sağlık kontrollerinden geçireceği iddia edildi.

Sayfa Yükleniyor...