Samet Akaydin duraklamalardaki pozisyonu anlattı

Milli takımın başarılı isimleri Samet Akaydin ve Yusuf Yazıcı, Gürcistan maçı sonrası açıklamalar yaptı. Samet Akaydin, uzatma dakikalarındaki pozisyon için, "Son saniyede kalbim biraz durdu. Çok korktuk. Allahımıza şükürler olsun, üstesinden geldik." dedi.

Haber Merkezi - NTV Spor 18.06.2024 - 22:46
Samet Akaydin duraklamalardaki pozisyonu anlattı

A Milli Takımı, 'te çıktığı ilk maçta 'ı 3-1 mağlup etti. Müsabaka sonrası ve açıklamalar yaptı.

Maçın uzatma dakikalarındaki pozisyona da değinen Samet Akaydin şöyle konuştu:

"İnanılmaz bir atmosfer vardı. Taraftarlarımız bize inanılmaz destek verdi. Kendimizi evimizde hissettik. Gerçekten çok iyi hazırlanmıştık. Ne kadar zor geçeceğini biliyorduk. Her zaman her gün konuştuk, toplantı yaptık, ne kadar önemli bir maç olduğunu vurguladık. Aile gibi olduk. Maçı kazanacağımıza inanıyorduk. Özgüvenimiz arttı. Bu sevinci bu geceden sonra unutup Portekiz maçına odaklanacağız. Sadece bir maç kazandık. Gruptan çıkana kadar konsantrasyon devam edecek. Son saniyede kalbim biraz durdu. Çok korktuk. Allahımıza şükürler olsun, üstesinden geldik. İnşallah gruptan çıkarız. Ülke olarak her şeyi hak ediyoruz."

⚽️👉FUTBOL HABERLERİ

Yusuf Yazıcı ise rehavete kapılmamaları gerektiğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

"Zeki'den öyle bir orta beklemiyordum, normalde kaleye vurdu. O an fena vurmadım ama biraz daha köşeye vursam gol olabilirdi. Hep aynı şeye vurgu yaptık, ilk maç çok önemli dedik. Çok özverili çalıştık. Kaptan da maçtan önce güzel bir konuşma yaptı. 3.5-4 hafta oldu. Bazı arkadaşlarımızın yeni çocuğu oldu, onu görmedi. Çok güzel bir aile olduk. İlk maçı kazandığımız için mutluyuz. Turnuva şimdi başladı. Hem bizler hem halkımız böyle rehavete kapılmamalıyız. Turnuva içindeyiz, bir maç kazandık, iki maç daha var. En önemli hedefimiz gruptan çıkmak. Önümüzdeki maçı kazanmalıyız. Rehavete kapılmamalıyız. Aynı özveriyle devam etmeliyiz."

Sayfa Yükleniyor...