Sampaoli, Galatasaray'a karşı kazanmanın formülünü açıkladı

Marsilya Teknik Direktörü Jorge Sampaoli, Galatasaray'ın alışık olmadıkları bir futbol sergilediğini söyledi.

NTV Spor 29.09.2021 - 17:08

Marsilya Teknik Direktörü Jorge Sampaoli, UEFA Avrupa Ligi'nde kendi evinde oynayacakları Galatasaray maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

Yarın oynanacak karşılaşmanın kendileri için oldukça önemli olduğunu söyleyen Sampaoli, "Geçen pazar kaybettik fakat her maçtan ders almak lazım. Lens ile oynadığımız maçın sonucundan da dersler almamız gerekiyor. Son zamanlarda çok maç oynuyoruz. Doğru analiz yapma imkanı maalesef yok. Yarınki maç bizim için çok önemli. Takımın geleceğiyle açısından çok önemli. Çok iyi hazırlandık. Yarınki maçtan başarıyla çıkmayı ümit ediyoruz. Lens geçen gün bize karşı iyi bir futbol oynadı ve bizi zor durumlarda bıraktı. Devamlı olarak baskı yaptılar. Oyuncularla yapmış olduğumuz konuşmalarda bu tutumun tekrarlanmamasını istiyoruz. Her ne kadar Lens maçında zorluk çekmiş olmamıza rağmen 3 pozisyona girdik. Değerlendirsek sonuç farklı olabilirdi. Bu sezon oynadığım maçlarda takım olarak ilk kez bu kadar zorlandık. Kendi futbolumuzu maalesef oynayamadık" diye konuştu.

"Galatasaray alışık olmadığımız bir şekilde oynuyor"

Galatasaray'ın iyi bir takım olduğunu ifade eden Sampaoli, "Galatasaray, topsuz oyunda baskı yaparak futbolunu geliştiren bir ekip. Bizim alışık olmadığımız bir şekilde futbol oynuyor. Bu bakımdan hafta başından beri bu konuda birçok çalışma  yaptık. Galatasaray iyi bir takım. Bu maçı kazanmak istiyorsak Galatasaray karşısında hızlı oynamamız lazım" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...