Şampiyonlar Ligi finali öncesi İngiltere'den tatsız Türkiye kararı

SON DAKİKA HABERİ: İngiltere Hükümeti, Şampiyonlar Ligi finali öncesinde Türkiye'yi zorunlu karantina uygulanan ülkeler arasında dahil etti.

NTV Spor 07.05.2021 - 19:19 | Son Güncelleme: 07.05.2021 - 21:02

Son dakika haberi! İngiltere, Türkiye'yi zorunlu karantina uygulanan ülkeler listesine dahil etti. Kararı, İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps kararı duyurdu. 

17 Mayıs'tan itibaren uluslararası seyahatlerin yeniden başlayacağını duyurdu. Bunun için de seyahat listesi yayınladı.

Türkiye bu listede zorunlu karantina uygulamasının gerektiği ülke olarak yer alıyor. Buna göre Türkiye'den İngiltere'ye gidenlerin 10 gün boyunca masraflarını kendileri karşılayarak ev yerine otelde karantinada kalmaları gerekiyor.

Türkiye'nin yanı sıra Nepal ve Maldivler de bu kırmızı listede.

İNGİLTERE'DEN ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ'NE AÇIK KAPI

Ulaştırma Bakanı, ülkesinin, 29 Mayıs'ta İstanbul'da yapılması planlanan Şampiyonlar Ligi finaline de ev sahipliği yapabileceğini söyledi. 

Shapps ayrıca taraftarları uyardı ve "Chelsea ve Manchester City taraftarları, Şampiyonlar Ligi finali için Türkiye'ye gitmemeli" dedi. 

İngiliz basınında çıkan haberlere göre de İngiliz Hükümeti, Türkiye’nin seyahat konusunda kırmızı listede yer alması sebebiyle Şampiyonlar Ligi finalini İngiltere’ye getirmek için FA ve UEFA ile görüşmelerde bulunuyor. 

Şampiyonlar Ligi finali 29 Mayıs'ta İstanbul'da oynanacak. Finalde iki İngiliz ekibi Chelsea ile Manchester City karşı karşıya gelecek. Chelsea, yarı finalde Real Madrid'i; Manchester City ise Paris Saint-Germain'i saf dışı bırakmıştı. 


Sayfa Yükleniyor...