Şampiyonlar Ligi kupası için kalıyor

Paris Saint Germain'in (PSG) Brezilyalı yıldızı Neymar, Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak için Fransa takımında kalacağını söyledi.

NTV Spor

31.08.2020 - 18:24

2017'de 222 milyon Euro'luk sözleşme fesih bedeliyle PSG'ye imza atan Neymar için sık sık geri dönecek haberleri yapıldı. Brezilyalı da zaman zaman Barcelona'ya dönmek istediğini dile getirdi. Ancak Barcelona, PSG'nin istediği rakama yaklaşmadı. Bu yaz için Barcelona'nın, Brezilyalıyı transfer listesinin en tepesine alması bekleniyordu; ancak corona virüs salgını İspanyol ekibini geri adım atmak zorunda bıraktı.

PSG, Şampiyonlar Ligi finaline çıkarken; takımın bu prestijli turnuvada finale çıkmasında önemli pay sahibi olan Neymar, Fransız ekibinde kalacağını açıkladı. PSG'nin aylık dergisine konuşan Brezilyalı, "Gelecek sezon PSG'de kalacağım. Amacım takımla birlikte Şampiyonlar Ligi finaline yükselmek ve kupayı kazanmak" dedi.

Adının PSG tarihine geçme fikrini sevdiğini kaydeden ve Haziran 2022'ye kadar Fransız ekibiyle sözleşmesi bulunan Neymar, "PSG'nin Avrupa'nın büyük takımı olmadığı fikri Lizbon'da öldü. Lizbon'dan büyük bir tarih yazabileceğimiz fikriyle ayrıldık. Lizbon'dan dönüşte birbirimize Paris'te baktık ve içimizdeki heyecanı gördük. Bu takımla paylaştıklarımı asla unutmayacağım. Bir aile gibi olduk ve bundan gurur duyuyorum" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...