Emre Çolak'ın şampiyonluk favorisi Beşiktaş

İspanya Ligi'nde Deportivo La Coruna'nın Barcelona'yı 2-1 yendiği maçta 2. golün asistini yapan Emre Çolak, NTV Spor canlı yayınına katıldı. Barcelona'yı yendikleri için çok mutlu olduklarını söyleyen Emre Çolak, Türkiye'deki şampiyonluk adayı olarak da Beşiktaş'ı gösterdi.

NTV Spor 13.03.2017 - 23:46
Şampiyonluk favorisi Beşiktaş!

Sözlerine 2-1'lik galibiyetini değerlendirerek başlayan , "Bu maça çıkarken her zaman oynadığımız 11'den 3-4 tane değişik isimle çıktık. Bu maça daha çok zevk almak için çıkmıştık. Kendi sahamızdaki maçlarda çok etkili defans yapıyoruz. Bunun da meyvesini aldık. Çok iyi bir galibiyet aldık." dedi.

Maçın sonucunun daha farklı olabilirdi yorumu üzerine Emre Çolak, "3'ü 4'ü de bulabilirdik. Bir tane ben olmak üzere karşı karşıya kaldığımız pozisyonları kaçırdık. Son dakikalarda onlar da golü bulmak için çok yüklendiği için arkalarda çok boşluklar bıraktılar. Değerlendiremedik; ama 2-1'de bizim için çok iyi bir skor oldu." ifadelerini kullandı.  

"ARDA AĞABEYİN BENİM İÇİN YERİ ÇOK AYRI"
"Maçta Arda ile karşı karşıya geldiğinde neler yaşadın?" sorusuna ise Deportivo'lu oyuncu, "Bu ikimizin de hayaliydi. İlk maçta ona karşı oynamıştım. Bu maçta oynayamadık. Ama maç öncesi konuştuğumda '3 puana biz de talibiz' demiştim. Kendisi gülmüştü ama onlar gibi bizim için bu 3 puan çok önemliydi. Benim için Arda ağabeyin yeri çok ayrı. Ona karşı oynamak çok güzel bir duygu. Galibiyetle maçtan ayrıldığımıçz için ayrıca sevindim." diye yanıtladı.

 "BU KADARINI BEKLEMİYORDUM"
Takımının lakabının 'Türkler' olduğu ve kendisinin de takımda çok sevildiğinin hatırlatılması üzerine Emre Çolak, "Herkes gibi Türkiye'den Deportivoluların bu konuda hassasiyetlerini biliyordum ama bu kadar beklemiyordum. Beni çok iyi karşıladılar. Her maçtan önce Türk bayrakları açtılar, 'Turko' diye bağırdılar. Burada ülkemi temsil ediyorum ve gurur verici. Onların sıcak karşılamaları güzel bir duygu. Ben de takıma yardım etmek için elimden geleni yapıyorum." açıklamalarını yaptı.  

"MİLLİ TAKIMA ÇAĞRILMAYI BEKLİYORUM"
Küme düşme potasının 7 puan üzerine çıktıklarını kaydeden Emre Çolak, Milli Takım'a çağrılma konusunda ise Fatih Terim'den davet beklediğini söyledi. Emre Çolak, "Herkes gibi ben de tekrar çağrılmayı istiyorum. Kadro belli olmadı ama çağrılmayı umuyorum. Fatih Terim'le henüz konuşma fırsatım olmadı ama Milli Takım'a geçen gittiğimde ne kadar iyi bir karar verdiğimi ve doğru yolda ilerlediğimi söylemişti. 'dan beri her zaman arkamda duruyor. O yüzden çok şanslıyım" sözleriyle Terim'e mesaj gönderdi. 

ŞAMPİYONLUK FAVORİSİ BEŞİKTAŞ
Türkiye'deki maçların hepsini hiç kaçırmadan izlediğini vurgluyan Emre Çolak, şampiyonluk konusundaki favori olarak 'ı gösterdi. "Gönlümden Galatasaray'ın şampiyon olması geçiyor" diyen Emre şöyle devam etti, "Ama bu sene birazcık sıkıntılar yaşadılar. En iyi oynayan takım Beşiktaş. Şampiyonluk şansı en yüksek takım Beşiktaş. Başakşehir'in de etkili oynuyor. Belki bir sürpriz de onlar da yapabilir ama gönlümden Beşiktaş şampiyon olacak diye geçiyor." 

Tudor'un Galatasaray'a gelmesini de değerlendiren Emre, "Bence gelişinin etkisi görülüyor. Daha iyi defans yapıyorlar. Daha fazla koşuyorlar. Topu kaptırdıklarında defansa geçip kapmaya çalışıyorlar. Bence Galatasaray şu anda daha iyi oynuyor." yorumunu yaptı.

 "İNŞALLAH DAHA ÇOK TÜRK FUTBOLCUSU BURAYA GELİR"
Genç futbolculara İspanya'ya gelmeleri konusunda mesaj gönderen Emre Çolak, "Çocukluğumdan beri hayalim İspanya'da oynamaktı. Bunun gerçekleşeceğini biliyordum. Artık 26-27 yaşına geldim. Bunun kararını vermek, Türkiye'den ayrılmak çok büyük bir sorumluluk. İlk başta korkuyordum. Buraya geldiğimde ne kadar doğru karar verdiğimi anladım. İnşallah daha çok Türk futbolcusu buraya gelir. Biz çok yetenekli futbolcularız. Benim genç yetenekli arkadaşlarım var. Buraya geldiklerinde üzerlerinde baskı olmayacaklarını bilsinler. İnşallah daha fazla oyuncu buraya gelir." temennisinde bulundu.  

Geleceğiyle ilgili olarak ise Emre Çolak, "Ne olur ne biter bilmiyorum ama tek isteğim hayatıma burada deveam etmek. Şu andaki hedefim İspanya'da kalıp devam etmek. Sezon sonunda ne olur ne biter bunu zaman gösterecek." diye konuştu.  

"BABEL SANKİ SON 1-2 MAÇTA DÜŞTÜ GİBİ"
Babel'in Türkiye'ye gelişini de değerlendiren Emre Çolak, "Onunla her zaman konuşuyoruz. Sanki son 1-2 maçtır düşüşe geçti gibi. Bunu herkes görüyor. Karakterli bir oyuncu. Buradan gittiğinde çok üzülmüştük. Teklif geldiğinde düşünmeden Beşiktaş'a gitti." dedi.  

"GALATASARAYDA HİÇBİR ZAMAN FORVET ARKASINDA ŞANS BULAMADIM"
Deportvivo'ya geldiğinde ilk hedefinin maçların yarısında bile oynamasının yeteceğini düşündüğünü kaydeden Emre Çolak, "İlk sene benim için zor geçecek diyordum. En büyük avantajım Deportivo'nun da benim oyun sistemine uygun olmasıydı. En verimli olduğum forvet arkasında oynuyorum. Galatasaray'da hiçbir zaman forvet arkasında şans bulamadım. Burada verdiğim etki ondan" diyerek performansının nedenini açıkladı.  

Deportivo'da duran toplardaki etkisinin ortaya çıktığının hatırlatılması üzerine de Emre Çolak, "Galatasaray'da pek fazla kullanamıyordum. Orada, Selçuk ağabey ve Sneijder olduğu için topun başına fazla geçmiyordum. Burada sürekli ben attığım için ve takımda iyi kafa topları vuran oyuncular olduğu için goller oldu. Benim için de iyi oldu." ifadelerini kullandı. 

"MESSİ İLE KARŞI KARŞIYA OYNAMAK BENİM İÇİN DE ÇOK BÜYÜR GURUR"
"Messi'yi saha içinde gördüğünde ne düşündüğü sorusuna ise Emre Çolak, "En büyük hayallerimden bir tanesi onunla birlikte oynamaktı. İlk maçta o oyuna girerken ben çıktım. Karşı karşıya oynayamamıştık. Benim için de çok büyük bir gurur. O benim en büyük idollerimden bir tanesi. Ona karşı galip geldiğimiz için de ayrıca mutluyum." yanıtını vererek sözlerini noktaladı. 

Sayfa Yükleniyor...