Şampiyonluk ve transfer sözleri!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak, TRT Spor'da şampiyonluk ve transferle ilgili açıklamalar yaptı.

NTV Spor 20.05.2019 - 22:03 | Son Güncelleme: 20.05.2019 - 23:17

"Paylaşmasını bilmeyenler başarıya ulaşamaz." diyen Mustafa Cengiz, "Sıkıntılar, paylaştıkça azalır. Biz bunu yapmaya çalıştık. Dışarıdan bize verilen destek çok büyüktü. Köstek zaten rakiplerimiz. 33. maça taşınan bir maraton. 24 saat içinde 3 takımın kaderi belirlenecekti. Bir değerli takımımız 3. oldu. Son 12 saatte müthiş şeyler oldu. Çocukken dar alanda kısa paslaşmalar yaparken, 3 korner 1 penaltı derdik. Biz ilk defa 3 golün 1 gol sayıldığı bir şeyi gördük. Bunu eleştirmiyorum. İnce bir ironi yapıyorum." dedi.

Hakem hatalarıyla ilgili soruyu yanıtlayan Mustafa Cengiz şu ifadeleri kullandı, "Vicdanı olan objektif hiçbir sporsever şunu diyemez. Dün Başakşehir maçında VAR hakemi Galatasaray'ı kolladı diyemez. Galatasaray'ın lehine ve aleyhine hatalar yapıldı. Bana göre lehine verilen kararlar 4'te 1'i civarındaydı. İsim vermiyorum, verince 150 gün ceza yedim."

Mustafa Cengiz kulüplerin mali sorunlarına değinirken, "Büyük, kitlesel kulüpler arasında bugün itibariyle mali dengesi en iyi durumda olan kulübüz. Mutlaka yapılandırmanın olması gerekiyor. Devlerimize rica ediyoruz." dedi.

ALBAYRAK'TAN ŞAMPİYONLUK SÖZLERİ
2. Başkan Abdurrahim Albayrak, şampiyonlukla ilgili konuşurken, "Şampiyonluklar geliyor, ertesi gün başka bir şey geliyor. 'Şampiyon olacak mıyız?' diye mesaj atanlar, şimdi 'Kimleri transfer edeceğiz?' diye mesaj atmaya başladılar. İşler hiç bitmiyor. Şampiyonluğa giden yol kamp döneminde başladı. En önemli şey aile ortamıdır. Bir oluyorsunuz, birlik oluyorsunuz. Yönetimimizde biz de birlik içinde olduğumuz için dışarıya da öyle bir mesaj veriyorsunuz ve bunu futbolcu kardeşlerimiz de görüyor. Fatih Hoca ile 5 yıl mukavele yapınca futbolcular da bunu görüyor." ifadelerini kullandı.

Oğluna Rize'de yapılan saldırıyı da değerlendiren Albayrak şöyle konuştu,

"Bugüne kadar gittiğim statlarda tepki almadım, fotoğraf çektirdim. Ben bir kere Rize halkını çok seven, eski bir Rizesporlu’yum. Rize’den de dün akşam herkes aradı, konuştuk. 2-3 kişinin yapmış olduğu bir olayı Rize halkına mal etmek doğru değil. Emre Akbaba’nın sakatlığı ile ilgili aşağı baktığım zaman VAR’a baktığımı iddia ettiler. O pozisyon Emre’nin sakatlandığı pozisyon. Maçın bitmesine az bir süre kala Galatasaray kulübesinin arkasında yedeklerle birlikte oturdum.

Kulübeye doğru dile alınmayacak hakaretler yapıldı. Ben de Rizeliyim, yapımayın, yakışmaz dedim. Rize yönetiminde olan bir arkadaş geldi, ‘Sen şöyle bir otur’ dedi. Rize taraftarları, oğlum olduğunu bilmeden yaptılar. O an dünyam karardı. Oğlunuzun gözünüzün önünde darp edildiğini Allah kimseye göstermesin. Ben onların Rize taraftarı olduğuna inanmıyorum."

"BABEL İÇİN BİR ŞEY SÖYLEYEMEM"

"HAKKIMI HELAL ETMEYECEĞİM"
Transferle ilgili sır vermek istemeyen Abdurrahim Albayrak, "Ligler bitmeden bir görüşme olmadı. Başakşehir’in futbolcusu ile ligler bitmeden bu kadar tecrübeli Fatih Hoca görüşür mü? Kimse ile görüşmez. Dün 2500 kişi dışarıda kaldı. Rakip takıma 300 kişi geldi. Yazık değil mi? Şampiyonluk maçında bir tribün komple boş oynuyorsunuz. Maddi olarak da yanlış. 1 haftamız var. 1 hafta sonra transferler başlar.

Babel imza attı-atmadı bir şey söyleyemem. Biz Şampiyonlar Ligi’ne gideceğiz, ciddi görüşmelerimiz olacak. Geçen sene Alan transferi için 65 bin TL yol masrafını cebimden ödedim. Ben kızlarımın, annemin yüzüne bakamadım. Transfer yapamadık diye 83 yaşımdaki anneme küfür edildi. Kimsenin böyle bir hakkı yok. Hakkımı helal etmeyeceğim." açıklamalarını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...