"Şampiyonlukla ilgili konuşmak bizim için uygun değil"

Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu, Medipol Başakşehir maçının ardından açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 07.10.2018 - 21:01

Fenerbahçe konuk ettiği Medipol Başakşehir ile golsüz berabere kalırken, Phillip Cocu maçın ardından beIN Sports'a konuştu.

Maça iyi başladıklarını ancak oyun kurmakta zorlandıklarını belirten Hollandalı teknik adam şunları söyledi; 

"Çok baskılı, agresif başladık. Başakşehir'in topa sahip olmasına izin vermedik. İyi şanslar yakaladık ama golü atamadık. 25. dakikadan sonra istediğimiz baskıyı yapamadık ama çalışmaya devam ettik. Oyun kurulumu anlamında sıkıntılar yaşadık, bu açıdan iyi değildik. Oyun kurarken daha yaratıcı olmalıyız. Devre arasında küçük değişiklikler yaptık. Reyes'i daha geriye çektik, bekleri ileriye gönderdik. 2. yarı bu hamleden sonra inisiyatif bizim elimize geçti, daha iyi oynamaya başladık. Sonra yine aynı noktaya döndük. Fırsatlara girdik, değerlendiremedik. Bu seviyede en azından 1 tanesini atmalıydık. Kazanamamak gerçekten üzücü oldu. Tüm oyuncularımız son saniyeye kadar çalıştı. Bu akşamki maça bakıyorum, perşembe günkü maça bakıyorum. İyi performanslar görüyorum. Sadece pozisyonları ürettiğimizde kale önünde daha efektif olmamız gerekiyor. Kulübü için oynamaktan gurur duyan, sonuna kadar mücadele eden oyuncular gördüm. Böyle devam etmeliyiz."

'Fenerbahçe şampiyonluk yarışına dönecek mi?' sorusuna Cocu: "Son maça kadar savaşmalıyız. Şu an şampiyonlukla alakalı konuşmak bizim için çok uygun değil. Önce bu durumdan çıkalım, yukarı doğru tırmanalım ligde. Çalışmalarımızı sürdürelim, bu konuyla ilgili de çok konuşmayalım." cevabını verdi.

Sayfa Yükleniyor...