Samsunspor'da Kar yeniden aday!

Samsunspor Başkanı Emin Kar, 13 Haziran'daki olağanüstü genel kurulda tekrar aday olacağını açıkladı.

NTV Spor 03.06.2013 - 17:02

Samsunspor Kulüp Başkanı Emin Kar, 13 Haziran'da yapılacak olağanüstü genel kurulda tekrar aday olduğunu açıkladı.

Kar, Nuri Asan Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ile yaptığı görüşme sonrasında tekrar başkanlığa aday olmaya karar verdiğini söyledi.

Samsunspor Yönetim Kurulunun kongre kararı almasının ardından şehrin dinamiklerinin yaptıkları toplantılarda Samsunspor'a destek vereceklerini açıklamasının olumlu olduğunu belirten Kar, "13 Haziran'da yapılacak kongrede yeniden aday olup, önümüzdeki sezon Süper Lig'e çıkmak için elimizden ne geliyorsa yapmak için çalışacağız. Biz kongre kararı almamıza rağmen takımın gelecek sezonki yapılaşması noktasında çalışmalarımıza devam ettik. Önümüzdeki bir kaç gün içinde Teknik Direktörümüz Besim Durmuş'un görevinde kalıp kalmamasıyla ilgili kararı vereceğiz" diye konuştu.

TRANSFER GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANACAK
Futbolcu izleme komitesinin 10 aydır çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Kar, “Yönetimde biz olsak da olmasak da gelecek olan yönetime de sunmak için oyuncu izleme çalışmalarımızı sürdürüyorduk. Kafamızda bir oyuncu portföyü var ve bugünden itibaren onlarla görüşmelere başlayacağız. Özellikle yabancı oyuncu konusunda çok dikkatli davranmak istiyoruz. Hocamızın vereceği kararlar doğrultusunda, onun istediği mevkilere seyrettiğimiz 8 yabancı oyuncudan kulübümüzün şartlarına uyacak oyuncuları takıma kazandıracağız”şekilinde konuştu.

Yönetim Kurulunda 5 kişinin değişeceğini vurgulayan Kar, "Ancak şuan yönetici bulmaya çalışıyoruz. Kimse artık yönetici olmak istemiyor. Bütün şehir bize destek veriyor ama benim tek başıma yapabileceğim bir şey yok. Bizimle beraber Samsunspor sevgisini yaşayacak arkadaşlara ihtiyacımız var. Ayrıca Samsunspor'un kalıcı maddi kaynaklara ihtiyacı olduğu için fuar içinde bulunan otoparkımız 3 gün içinde faaliyete geçecek" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...