Samsunspor'da Kazım Gürol Yılmaz dönemi

Spor Toto Süper Lig'e yükselen Samsunspor Kulübü'nün Başkanlığına iş adamı Kazım Gürol Yılmaz seçildi.

NTV Spor 04.06.2011 - 22:50

Spor Toto Süper Lig'e yükselen Samsunspor Kulübü'nün Başkanlığına iş adamı Kazım Gürol Yılmaz seçildi.

Samsunspor Olağanüstü Kongresi, Canik Kültür Merkezinde toplandı.

Kongrenin gündem maddeleri sonrası dilek ve temenniler bölümünde konuşan Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir, güzel bir kongrenin gerçekleşmesine şahit olmanın güzel duygular ifade ettiğini söyledi.

Samsunspor'da alınan kararla bir dönemin kapandığı, bir dönemin başladığı günü idrak ettiklerini belirten Demir, ''Yeni okyanuslara yelken açacak bir Samsunspor'u hep birlikte göreceğiz. Bu konuda her ne şekilde görev düşerse yapmaya da hazırız. Samsun, sporda da  önemli bir noktaya geliyor. Gelecekte bir başka Samsun takımını Süper Ligde görmek isteriz. Bunları hedeflememiz lazım. Bugün tüm Türkiye'de Samsun'a gösterilen saygıya Samsunspor'un da katkısı vardır. Erkurt Tutu ve daha öncesindeki yönetimler, bu kulüp için çok büyük emek harcadı. Bundan sonraki süreçte Samsunspor'un bir Süper Lig Şampiyonluğu hediye etmesini bekliyoruz. Bu kongrenin hayırlı gelişmelere vesile olmasını diliyorum'' dedi.
        
''BU HEYECAN SEZONLAR BOYUNCA SÜRSÜN''
AK Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Suat Kılıç da salondaki ilginin daha önceki süreçlere göre mükemmel olduğunu söyledi.

Daha önceki süreçte Samsunspor kongrelerinin az kişinin katılımıyla, sönük, cılız bir gerçekleştiğini bildiren Kılıç, ''Ama hamdolsun bugünkü katılım gurur verici. İnşallah Samsunspor etrafında toplanan bu heyecan süper ligdeki 5 yıllık aradan sonraki ilk sezonda ve sezonlar boyunca devam etsin'' dedi.

Samsunspor'un ortaya koyacağı performansın, Samsun'un bir spor kenti olarak ele alınmasına katkıda bulunacağını vurgulayan Kılıç, ''Dün Sayın Başbakanımız da Cumhuriyet Meydanı'nda açıkça adını koyarak ifade etti 'Stadyum Samsun'. Ortalama 9 bin kişiye oynayan bir Samsunspor'u, 30 bin kişilik bir stadyuma kavuşturmayı hedefliyoruz. Kışın dışarda kar yağarken Samsunspor taraftarlarının sadece ceketle maç izleyebileceği bir stadyumu kente kazandıracağız. Kentin diğer ilçelerinde de bir çok projemiz, yatırımlarımız var. Bu nedenle Samsunspor'un yeni yönetiminin de Samsunspor'u yönetirken, bu şehrin  çocuklarını her ilçede sporla buluşturmaya yönelik bir misyonlarının da olacağını şuandan itibaren idrak etmeleri lazım. Altyapıları itibariyle hedefimiz önümüzdeki bir kaç yıldan itibaren uluslararası sportif organizasyonlara ev sahipliği yapabilme. Süper Lig'deki 3. sezonunda Samsunspor'un yeni stadında maçlarına çıkmasını hedefliyoruz. Samsunspor'umuzun muhtemel yeni yönetimine şimdiden başarılar diliyorum'' diye konuştu.
        
''SAMSUNSPOR'U VEDA ETTİĞİ...''
Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk ise Samsunspor'u veda ettiği süper ligde görmekten gurur duyduğunu söyledi.

Samsunspor'un uzun aradan sonra Süper Lig'e çıkmasının herkes gibi kendisini de gururlandırdığını belirten Öztürk, ''Bu zamana kadar kazandığım paradan ama az ama çok yardım etmeye çalıştım. Bunu Samsunlu bir işadamı olarak görev saymadım, keyif saydım. Çünkü Samsunspor benim imkansızlıklar içinde göremediğim, anamdı, babamdı, kardeşimdi, aşkımdı, kara sevdamdı. Çünkü memleketimden uzaktaydım. Uzakta olsam da onunla ilgilenmemek kendimi inkar etmem demekti'' diye konuştu.
Samsunspor'un yaşadığı süreçlerin aslında kendilerine hiç yakışmadığına işret eden Öztürk, ''Hayallerinizi gerçekleştirecek kadar azminiz, disiplininiz varsa hayallerinizi mutlaka gerçekleştirirsiniz. Örneğin çaycılıktan kazandığım parayla aldığım 3 otobüsle yola çıktığım zaman, Metro'nun bugün Türkiye'nin en büyük otobüs filosuna sahip olacağı birileri için hayaldi, ama ben inandım azmettim ve başardım. Bir Samsunspor sevdalısı olarak bundan sonraki başarılara ben inanıyorum, herkesinde inanmasını bekliyorum'' ifadesini kullandı.

Konuşmalar sonrasında tek liste halinde gidilen seçimlerde 196 delegenin tamamının oyunu alan Kazım Gürol Yılmaz, başkanlığa getirildi.

Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu:

Suat Çakır, Cevat Öncü, Tarık Cengiz, Fethi Eldemir, Haluk Tan, Mehmet Cahit Kaya, Selçuk Keremöz, Bilal Seyhan, Tahsin Raci Kosif, Adem Çakır, Murat Temiz, Aykut Çepni, Badi Azgar, Hasan Koç, İsmail Hut, Hasan Akkuş, Mustafa Savaş Bayar, Veysel Tokatlıoğlu ve Can Aydın.

Sayfa Yükleniyor...