"Sanatçı, sanatını icra etmeli"

Kupada 1461 Trabzon ile 1-1 berabere kalan Beşiktaş'ta Şenol Güneş, oyundan ve skordan memnun olmadığını söyledi. Hava ve zemin gibi etmenlere sığınmamaları gerektiğini savunan Güneş, Sahneye çıkan sanatçı en iyi sanatını icra etmeli" dedi.

NTV Spor

10.01.2016 - 23:27

Ziraat Türkiye Kupası C Grubu'nda 1461 Trabzon ile 1-1 berabere kalan Beşiktaş'ın teknik direktörü Şenol Güneş, oyun ve skordan memnun olmadığını belirterek, "Biz büyük camiayız, bizi izlemeye gelenlere iyi şeyler sunmalıyız. Sahneye çıkan sanatçı en iyi sanatını icra etmeli" dedi.

Güneş, maçının ardından basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede, hazırlık dönemi sonrası ikinci yarıya kupa maçı ile başladıklarını, yoğun bir tempodan geçtiklerini belirterek, oyuncularının resmi müsabakadaki durumlarını görmek istedikleri ifade etti.

Kazanmak istedikleri maçın düşündüğü gibi geçmediğini söyleyen Güneş, "Oyun ve skordan memnun değilim. Skorun telafisi olabilir ama oyun olarak burada daha güzel futbol oynamak bizim gibi büyük takımlara o yakışır. Evet bölüm bölüm iyi işler yaptık ama futbolun temel felsefesindeki hücum zenginliği daha fazla yapmamız ya da bulduğumuz pozisyonları gole çevirmemiz gerekirken rakibe pozisyon verip golü yiyorsak hala eksikliğimiz var demektir" diye konuştu.

Tecrübeli teknik adam, takımda düzelttikleri bazı unsurları bir daha baştan alacaklarını söyleyerek, şöyle devam etti:

"Doğaldır, bütün oyuncuların kendilerine göre haklı sebepleri olabilir ama kamuoyu bizden güzel futbol bekliyor. Beşiktaş camiası olarak da biz her maçı kazanmak durumundayız. Rakibi tebrik ediyorum. 1461 Trabzon konsantrasyonu üst seviyede oynadı. Biz de kendi değerlerimizin biraz altında oynadık. Tabii çalışan, iyi yapmaya çalışan, eksik olan oyuncular vardı. Ligde başarılar diliyorum 1461'e ama biz takım olarak yetenekli ve kaliteli oyuncularımızın zaman zaman bu tip eksikliklerini düzeltme şansları olduğunu biliyoruz. Onu da hep beraber çalışıp geliştireceğiz."

Trabzon'un futbol kenti olduğunu ve güzel futbolu alkışlayan bir kenti olduğunu ifade eden Güneş, Trabzon'un sosyal ve ekonomik olarak daha iyi durumda olması halinde bu kentten çok daha iyi futbolcular çıkacağını dile getirdi.

Güneş, Trabzon taraftarının kendisini sevdiğini ve bu sevginin tek taraflı olmadığını vurgulayarak, "Futbol fair play içerisinde bir yarıştır. Ben büyük camianın başında görev yapıyorum. Düzgün işimizi yaptığımızda ona saygı duyan, takdir eden bir taraftar olduğunu bir kez daha gördük" ifadelerini kullandı.

"SAHNEYE ÇIKAN SANATÇI EN İYİ SANATINI İCRA ETMELİ"
Kendi takımının performansına değinen Güneş, "Bizim ilk yarıda bıraktığımız durumdan daha üst seviyede olmamız gerekirken şu anda dalgalanma geçiriyoruz. Buna tabii konsantrasyon eksikliği, yorgunluk koyabilirsiniz ama hiçbir mazeret, hiçbir oyuncumun ya da benim olumsuz olmamı gerektirmez. Yani havanın kötülüğü, sahanın bozukluğunu konuşabiliriz ama bunlara sığınamayız. Çünkü biz büyük camiayız, bizi izlemeye gelenlere iyi şeyler sunmalıyız. Sahneye çıkan sanatçı en iyi  sanatını icra etmeli. Biz hangi rakip olursa olsun üstünlük sağlayabileceğimiz biliyoruz" diye konuştu.

Şenol Güneş, Beşiktaş'ın büyük takım olduğunu ve bu takımda hiçbir oyuncunun kendini as olarak görmemesi gerektiğini belirterek, "Bazı mevkilerde oynamayanları gördüm. Kendini kimse as olarak görmesin. Benim öyle bir kavramım yok. Uzun süre 20 maç oynayıp, sonra oynamayan oyuncu da olabilir. İki maç oynamayıp, devamlı oynayan oyuncu da olabilir. Bu benim değil, oyuncunun yapacağı iş. Biz sadece onları yerine koyuyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

1461 TRABZON CEPHESİ
1461 Trabzon Teknik Direktörü Hamdi Zıvalıoğlu ise bugünkü maçta iyi mücadele ettiklerini belirterek, "Beşiktaş gibi bir takımla oynuyoruz, buna rağmen rakibe az pozisyon veriyorsunuz. 1461 kupalarda bunu hep yapıyor zaten. Beşiktaş'ın son yarım saatte yüksek tempoda oynama isteğine tam net karşılık verebilseydik çok rahat maçı çözebilirdik, o konuda biraz eksikliğimiz var" dedi.

Maçta iyi pozisyonlar yakaladıklarını, ligde de daha iyi durumda olabileceklerini ifade eden Zıvalıoğlu, "Gol yollarında biraz sıkıntımız var, onu halledersek bizim takımımızın çok net söylüyorum, 3-4 transferle play-off oynayacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...