Sarri: Kalmayı hak ediyorum ancak...

İngiltere'de koltuğu sallantıda olan Chelsea Menajeri Maurizio Sarri, aksini düşünüyor. İtalyan menajer, takımda kalmayı hak ettiğini söyledi.

NTV Spor 30.05.2019 - 09:44

Maurizio Sarri ile Chelsea sezonu lig 3.'sü olarak tamamlayıp Şampiyonlar Ligi bileti alırken; UEFA Avrupa Ligi Kupası'nı da müzesine götürdü. Maviler'in bu performansına karşın menajer Maurizo Sarri'nin geleceği belirsiz. İngiliz basını İtalyan teknik adam ile yolların ayrılacağını yazdı. Ancak Sarri, bu iddialara temkinli yaklaştı ve "Kalmayı hak ediyorum" dedi.

Chelsea ile 39 galibiyet alan ve kulüp tarihinde Jose Mourinho'nun ardından ilk sezonunda en çok maç kazanan ikinci teknik direktör olan Sarri, "Geleceğimle ilgili kulübümle konuşmalıyım. Menajer olarak kalmayı hak ediyorum; ancak bu benim düşüncem. Sadece benim düşüncem de yeterli değil. Yönetimle konuşmalıyız. Kulübün benim için ne yapabileceğini, benim kulüp için ne yapabileceğimi bilmemiz gerekiyor. Belki bir kaç gün içinde bu gerçekleşir; ancak bir sözleşmem var" diye konuştu.

Basın mensuplarına, "Premier Ligi'i sevdiğimi çok iyi biliyorsunuz" diyen İtalyan teknik adam, "Buradaki mücadeyeli seviyorum. Şanslıyım ki bunu Premier Ligin ve dünyanın en iyi kulüplerinden Chelsea'de yapıyorum. Mutluyum; ancak kulübün benimle ilgili düşüncesini bilmeliyim. Bu tarz görüşmeler normal. Her çalıştığım kulüpte sezon sonlarında bu konuşmaları da yönetimlerle yaptım" ifadelerini kullandı.

Takımdan ayrılması gündeme gelen Eden Hazard için de konuşan Maurizo Sarri, "Eden, inanılmaz bir oyuncu. Onu, anlamak için iki veya 3 ay geçmesi gerekiyor. Bunu yaptığınızda harika bir insan olduğunu görüyorsunuz. Ayrılmak istediğini biliyorum; ancak onun bu kararına saygı duyuyorum" sözleriyle transfere sıcak baktığını dile getirdi.

Sayfa Yükleniyor...