Sarri şimdiden şampiyonluktan ümidi kesti!

Chelsea, İngiltere Premier Lig'de sezona yengilisiz başlamasına karşın; menajer Maurizio Sarri'nin şampiyonluk umudu yok. İtalyan çalıştırıcı, Manchester CitY'yi yakalamalarının imkansız olduğunu açıkladı.

NTV Spor 23.11.2018 - 21:34

Maurizio Sarri, Chelsea menajerliğine getirildikten sonra ilk maçına City ile Wembley'de oynanan Cmmunity Shield karşılaşmasına çıktı. Chelsea o maçı 2-0 kaybedip kupayı City'ye kaptırmasına karşın; ligde başarılı performansıyla dikkat çekti. Londra ekibi ligde geride kalan 12 maçta da yenilmedi. Maurizio Sarri bu performansla tarihe geçti. Zira İtalyan teknik adam, Premier Lig'deki ilk 12 maçında yenilmeyen menajer rekorunu egale etti.

Sarri, buna karşın şampiyonluk yarışı için temkinli konuştu. İtalyan teknik adam takımı Manchester City'nin 4 puan gerisinde olmasına karşın Pep Guardiola ve ekibini yakalamalarının imkansız olduğunu söyledi. Bitime 18 hafta kalmasına karşın Pep Guardiola'nın ekibini öven Sarri, "Onları yakalayamayız. Bana göre bizden daha kuvvetliler." dedi.

City'yi yakalamaları için zamana ihtiyaçları olduğunu kaydeden Maurizio Sarri, "Aradaki farkı kapatmak için çok çalışmalıyız. Bunu yapabiliriz. Ancak ilk sezonda 30 puan farkı kapatacağımızı (geçen sezon ligi şampiyon bitiren City ile aralarındaki 30 puanlık fark) zannetmiyorum. Premier Lig'de diğerlerinin üzerinde bir takım var ve bu Manchester City." ifadelerini kullandı.

"City'nin ardından çok iyi bir takım var ki bu Liverpool" diyen Sarri, "Eminim Liverpool, sezon sonunda ilk 4'te yer alacak. Onların ardından 4 veya 5 takım -Chelsea, Arsenal, Tottenham, Manchester United - Şampiyonlar Ligi'ne katılma mücadelesi verecekler." sözleriyle görüşlerini bildirdi.

Sayfa Yükleniyor...