"Satın almak imkânsız"

Barcelona Başkanı Josep maria Bartomeu, ismi Paris Saint Germain (PSG) ile anılan Neymar'ın transferinin imkansız olduğunu açıkladı.

NTV Spor

20.07.2017 - 21:53

Neymar ve Suarez'le birlikte Barcelona forvet üçlüsünü oluşturan Neymar'ın adı PSG ile anılıyor. PSG'nin, Neymar'ın 222 milyon Euro'luk sözleşme fesih bedelini ödeyerek oyuncuyu kadrosuna katacağı haberleri İspanya ve Fransa basınında sıkça yer aldı. Ancak bu haberlere yalanlama Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu'dan geldi.

Neymar'ın satılık olmadığını söyleyen Bartomeu, "Sözleşme fesih bedelini ödeyecek ekip, UEFA Finansal Fair Play kurallarını ihlal eder. Bu yüzden transferi imkansız" dedi.

Messi'nin gölgesinde kaldığı için ayrılmak istedii öne sürülen Neymar'ın 4 yıl daha sözleşmesi olduğunu vurgulayan Bartomeu, "O takımın bir parçası ve takımda kalmaya devam edecek" ifadelerini kullandı.

Barcelona Başkan Yardımcısı Jordi Mestre de hafça başında konuyla ilgili haberleri yalanlamış ve "Neymar'ın Barcelona'da kalma ihtimaline yüzde 200 veriyorum" açıklamasını yapmıştı.

Sayfa Yükleniyor...