Savaş ihtimali, Şampiyonlar Ligi finalini etkileyebilir

Avrupa futbolunun en prestijli organizasyonu olan Şampiyonlar Ligi'nde 2021/22 sezonun finalinin yeri Ukrayna ve Rusya arasında yaşanan olaylar nedeniyle Rusya'dan alınabilir.

NTV Spor 22.02.2022 - 16:08 | Son Güncelleme: 22.02.2022 - 17:02

Ukrayna ve Rusya arasında yaşanan oalylardan dolayı 2022 Şampiyonlar Ligi finalinin ev sahibi değişebilir.

Guardian'da yer alan haberde, Rusya'nın Ukrayna'nın doğusundaki Donbas bölgesinde yer alan Donetsk ve Luhansk'ın bağımsızlığını tanıması ve asker göndermesinin ardından UEFA'nın baskı altında kaldığı belirtildi.

Haberde, UEFA'nın final maçını St. Petersburg'da oynatmak istediği ancak yetkililerinin acil durum planlarının olduğu belirtildi.

UEFA'dan yapılan açıklamada, "Durumu sürekli ve yakından takip ediyoruz. Şu anda, finale ev sahipliği yapacak ülkeyi değiştirme planımız yok." ifadeleri yer aldı.

ŞAMPİYONLAR LİGİ HABERLERİ 

İngiliz basınında yer alan haberlerde 28 Mayıs'ta St. Petersburg'daki Gazprom Arena'da oynanması planlanan finale iki İngiliz takımının kalması halinde maçın Londra'daki Wembley Stadyumu'nda oynanabileceği iddia edildi.

BORIS JOHNSON'DAN AÇIKLAMA

Britanya Başbakanı Boris Johnson Avam Kamarası'nda Rusya - Ukrayna problemi hakkında açıklamalar yaparken, gazetecilerden Şampiyonlar Ligi sorusu geldi.

Johnson, "Bence, egemen bir ülkenin işgalinden sonra Rusya'da büyük uluslararası futbol turnuvalarının gerçekleşmesi düşünülemez" dedi.

UEFA'nın yedekte İngiltere'nin başkenti Londra'da yer alan Wembley Stadı'nı beklettiği iddia edildi.

Sayfa Yükleniyor...