Savcıları göreve çağırdı!

TFF Başkanı Yıldırım Demirören'den çarpıcı çağrı! Demirören, savcıları, ortamı geren açıklamalar yapan kulüp başkanları ve yöneticileri hakkında işlem yapmaya davet etti! Demiören, İbrahim Hacıosmanoğlu'nun maçtan önce hakemi aramasının da 6222'ye gireceğini savundu.

NTV Spor 10.02.2015 - 16:18

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Lig TV canlı yayınında çarpıcı bir çağrıda bulundu. Kulüp Başkan ve yöneticilerinin gerek TFF gerekse de birbirleri hakkındaki olay açıklamalarına tepki gösteren Demirören, savcıları göreve çağırdı!

"KAMUOYU ONLARI DEĞİL ONLAR KAMUOYUNU YÖNLENDİRMELİ"
Her maç kaybedenin federasyonu suçladığını belirten Demirören, "Başkanlar bir camiayı temsil ediyor, dediklerine dikkat etmeleri lazım. Toplumu germemeliler" dedi.
 
Türkiye'de futbol değil hakem konuşulduğunu dile getiren TFF Başkanı, Almanya, İngiltere gibi ülkelerde de hakem hatası olduğunu, hatta Türkiye'dekinden fazla olduğunu ama orada buradaki kadar hakem tarışması yaşanmadığını vurguladı.

Başkanların tribüne oynamayı bırakması ve Türk futbolunu düşünerek hareket etmeleri gerektiğini belirten Demirören, "Kamuoyunun yönlendirdiği değil kamuoyunu yönlendiren başkanlar lazım" diye konuştu.
 
Sözlerini "Biz eski değiliz. Eskiyi değiştirmek istediğimiz için eleştiriler alıyoruz" diye sürdüren Yıldırım Demirören, tehditlerle kimsenin bir yere varamayacağının ve herkesin federasyonun ağırlığını kabul etmesi gerektiğinin altını çizdi.
 
"SAVCILAR GÖREVE!"
PFDK'nın Başkan ve yöneticilere verdiği cezaların imza yetkisi ve protokol tribününe girişi yasaklamakla sınırlı kaldığını bundan dolayı da caydırıcı olamadığını hazırlatan Demirören, savcıları 6222'den işlem yapmaya çağırdı. "Önemli olan beyanatı engellemek. O yüzden ben buradan savcıları göreve çağırıyorum" diyen TFF Başkanı, yapılan açıklamaların çoğunun 6222 kapsamında suç olduğunu söyledi.
 
E-Bilet ile kötü tezahurat ve saha olaylarının azaldığını ifade eden Demirören, "6222 de devreye girer ve kötü beyanatlar düzelirse, herşey düzelecek. Yargı kimseden çekinmez; savcılar lütfen göreve!" dedi.
 
"SEYİRCİ AZALMASININ NEDENİ PASSOLİG DEĞİL"
Tribünlerdeki seyirci sayısının Passolig veya E-Bilet yüzünden düşmediğini de savunan Demirören, "Passolig 800 bini geçti demek ki kademe kademe gidiyor. Kulüpler eskiden bedava bilet dağıtıyordu. Eskiden maçlar 11500 seyirci ortalamasıyla oynanıyordu, önce 6500'e düştü, şimdi 8500'e çıktı. Eskiden Anadolu kulüpleri 4500 ortalamaya oynuyordu" dedi. Demirören sistemin karmaşık olduğu eleştirilerine de karşı çıkarak "Arkadaşlarımla konuştum, hepsi rahatça almış. Sistem son derece basit. Karmaşık olduğu eleştirilerine katılmıyorum" diye konuştu.

"HACIOSMANOĞLU'NUN TELEFONU 6222'YE GİRER"
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun, Fenerbahçe maçı öncesi hakem Bülent Yıldırım'ı aramasını da yorumlayan Demirören, bunun suç olabileceğini savundu. TFF'nin gerekli cezayı vereceğini ama bunun yeterli olmadığını vurgulayan TFF Başkanı, savcıların devreye girmesini istedi. "O telefon 6222'ye girer mi?" sorusuna "Herşey 6222'ye girer" diye yanıt veren Demirören, bunun alışkanlık yaratabileceğini ve herkesin hakemleri aramaya başlayabileceğini dile getirdi.
 
Hacıosmanoğlu'nun "Hakemleri aramaya devam edeceğim" şeklindeki sözlerini de "Ona göre cezasını alır. TFF'ye kimse köşe bakkal muamelesi yapamaz" diye yorumlayan Yıldırım Demirören, maçın hakemini değiştirmeyi hatta maçı maçı ertelemeyi bile düşündüklerini ama yapmadıklarını vurguladı.
 
Demirören hakemlere "Sizi ararlarsa 1-2 nezaket cümlesi kurup telefonu kapatın talimatı" verdiklerini de söyledi. Demirören ayrıca talimatnamede değişiklik yapacaklarını ve hakemlere telefon açmaya ceza getireceklerini sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...