Schalke, Gazprom'la iş birliğini sonlandırdı

Bundesliga 2 takımlarından Schalke, Rus enerji şirketi Gazprom'la olan sponsorluk anlaşmasının resmi olarak sonlandırıldığını açıkladı.

NTV Spor 28.02.2022 - 13:58 | Son Güncelleme: 28.02.2022 - 14:01

Rusya'nın Ukrayna'ya saldırmasının ardından geçtiğimiz günlerde formasından Gazprom logosunu kaldıran Schalke, sponsorluk anlaşmasına ilişkin bir açıklama yayımladı.

Kulüpten yapılan açıklamada, "Schalke 04 Yönetim Kurulu, kulüp denetleme kurulunun onayıyla, Schalke 04 ve Gazprom arasındaki ortaklığın anlaşma süresi sona ermeden bitirilmesine karar verdi." denildi.

Schalke 04 yöneticilerinin, ana sponsor Gazprom'un yetkilileriyle görüştükleri ve konuya ilişkin ayrıntılı bilgilendirmenin daha sonra yapılacağı aktarıldı.

▶ FUTBOL HABERLERİ

Bu kararın, kulübün finansal kapasitesini etkilemeyeceği, yakın gelecekte yeni bir sponsor bulunacağından da emin olunduğu ifade edildi.

Alman ekibi, Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik askeri saldırısının ardından 24 Şubat'ta formasındaki Gazprom göğüs reklamını kaldırmıştı. Gazprom ile Schalke 04 arasındaki sponsorluk iş birliği, 2007 yılından bu yana sürüyordu.

Sayfa Yükleniyor...