Schmeichel de ManU'yu istiyor

Manchester United'ın efsane isimlerinden Peter Schmeichel, kulübün futbol direktörü ataması gerektiğini ve kendisinin iyi bir aday olduğunu söyledi.

NTV Spor

24.12.2018 - 13:25

Manchester United formasıyla 9 büyük kupa kazanan Peter Schmeichel, eski takım arkadaşı Ole Gunnar Solskjaer'in geçici olarak kulüp menajerliğine getirilmesinin ardından kendisinin de görev alabileceğini açıkladı.

United, Solskjaer'li ilk maçında Cardiff'i deplasmanda 5-1 yenerken; Schmeichel, kulüple ilgili görüşlerini paylaştı. Manchester United'da futbol direktörlüğü bölümünün kurulması gerektiğini belirten Schmeichel, "İsmimin orda olmasını isterdim." diye konuştu.

United yönetimi, futbol direktörlüğü bölümü kurmayı düşünürken; bu görev için daha önce Tottenham ve Southampton'da ve halihazırda Almanya Ligi ekiplerinden RB Leipzig'de çalışan Paul Mitchell ismi geçiyor.

Manu'nun eski kalecisi o görevi yapmaktan korkmadığını kaydetti ve "Biliyorum yaşlandım; ancak futboldan emekli olduktan sonra hayatım başka bir yola girdi. Şimdi futbolda yeniden yer almak istiyorum." diye konuştu.

Manchester United'daki 8 yılında 5 Premier Lig, 3 Federasyon Kupası ve 1 de Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu gibi kupalar kazanan 55 yaşındaki futbol adamı, "Manchester United'ın kültürünü ve kimliğini almanın ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Orada futbol oynamış ve Sir Alex'in mentalitesini kulübe yeniden kazandıracak bir kişinin orada olmasını isterdim." ifadelerini kullandı.

Danimarka Milli Takımı'nın formasını da 125 kez giyen Schmeichel, "Bu görev için yeterli kaliteye sahip olup olmadığımı düşünüyorum. Eğer bu sorunun yanıtıyla gelirsem, o zaman kendimi oraya yazarım. Bu yılbaşı bunu düşünüp bir karar verebilirim." dedi.

"SOLSKJAER'IN POGBA İLE İLİŞKİSİ ÖNEMLİ"
Manchester United'ın geçici menajeri Ole Gunnar Solskjaer'le 3 yıl birlikte oynayan ve 1999'da Norveçli oyuncu ile Premier Lig, Şampiyonlar Ligi ve FA Cup 'ı kazanarak üçleme gerçekleştiren kadroda yer alan Peter Schmeichel, eski takım arkadaşının Paul Pogba ile ilişkisinin önemli olacağını dile getirdi.

Schmeichel, "Ole, kimseden çöp bir takım almadı. Kulübün gerçekte ne istediğini biliyor. Sir Alex Ferguson'la çalıştı ve herkesin ne istediğini biliyor. Önümüzdeki aylarda bunu takıma katacaktır." sözleriyle Solskjaer'e güvenini dile getirdi.

Manchester United rezerv takımında teknik direktörlük yaparken, kadroda olan Pogba'yla yeniden çalışacak olan Solskjaer'in kulübün rekortmen transferiyle çelişki yaşamayacağını savunan Peter Schmeichel, "Daha önce birlikte çalıştığın kişinin teknik direktörlüğe getirilmesi önemli bir nokta. Pogba'nın Manchester United'ın gerçek anlamda oyuncusu olmasını istiyorum. Pogba, sosyal medyayı harika kullanan bir oyuncu ve bu kendisini modern bir oyuncu olarak gösteriyor. Juventus'ta ve Fransa Milli Takımı'nda nasıl bir futbolcu olduğunu gördük; ancak Manchester United'da buna daha tanıklık etmedik." sözleriyle Fransız oyuncudan beklentilerini kelimelere döktü.

Pogba ile ters düşen Mourinho'nun gidişi için de "Manchester United'da olmayacak bir şey oldu ve Pogba bu savaşı kazanmış gibi görünüyor. Kulüp için bu önemli bir durum. Pogba veya bir başka oyuncu kulüpten daha büyük olmamalı. Ole şimdi Pogba gibi bir oyuncuyu gerçek potansiyeline taşıması gerekiyor." tavsiyesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...