Şeffaflığın böylesi!

Bursaspor'da "şeffaf yönetim" başladı! Başkan Ali Ay, bilgisayarlardaki şifreleri bile kaldırdıklarını söylerken, kulübün durumuyla ilgili herkesin bilgi alabileceğini duyurdu.

NTV Spor

11.03.2016 - 16:25
Bursaspor Başkanı Ali Ay, başlattığı şeffaflık projesi kapsamında, kulüp binasında bulunan tüm kapıların sürekli açık kalacağını, bilgisayarlardaki tüm şifrelerin ise kaldırılacağını açıkladı. Başkan Ali Ay, "Bu uygulama benim için de geçerlidir" dedi...
 
Başkanlık yaptığı Bursaspor'da yeni bir dönem başlattığını ve bunda başarılı olacağını söyleyen Ali Ay, "Ben normal yaşamımda şeffaf bir insanım. Genel Kurul'da göreve gelmem halinde Bursaspor'un da şeffaf olacağını, gizli-kapaklı hiçbir şeyin kalmayacağını, yapılan harcamalardan kuruşu kuruşuna tüm Bursasporluların haberdar olacağını söyledim. Bunu yaşama geçirdim. Şu anda Bursaspor'da 285 kişi görev yapıyor. Ben, futbolcular ve teknik kadro buna dahil. Aldığım bir karar ile herkes kulüp binasındaki kapısını açık tutacak. Bilgisayarlarındaki şifreleri ise kaldıracak. Ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım dahil" dedi.
 
Bursaspor'un her ay personeline 1 milyon 400 bin TL nakit para ödediğini söyleyen Ali Ay, göreve geldikten sonra yaşadığı sıkıntıları da DHA'ya anlattı.
 
Geçmiş dönemlerde yapılan tüm harcamaların, anlaştıkları uzmanlar tarafından kuruşu kuruşuna araştırılacağını, ortaya çıkacak sonuçları ise Bursasporlular ile paylaşacağını belirten Ay, "Eski yönetim bilindiği gibi ibra edilmedi. Biz göreve gelince hemen iki denetim firmasıyla anlaştık. İdari inceleme yapan firmanın çalışmaları bitti. Şimdi, daha önce Trabzonspor'un mali hesaplarını inceleyen firmanın denetimleri başlayacak. Şu andaki sonuçların ne olduğunu bilmiyorum, sormadım da. Kesin bilgileri alınca bunları en ince detayına kadar Bursaspor ile paylayacağım. Bundan herkes emin olabilir. Göreve gelince ben ve arkadaşlarım bu kadar kötü bir mali tablo ile karşılaşacağımızı hiç düşünemiyorduk. Tam zamanında göreve gelmiştik. Aksi halde Bursaspor'u düşünmek istemediğimiz günler bekliyordu" diye konuştu.
 
Kulübün bankalara 150-155 milyon lira borcu bulunduğunu, önümüzdeki Haziran ayına kadar ise 84 milyon lira acil ödeme yapılması gerektiğini hatırlatan Bursaspor Başkanı Ali Ay, "Timsah Arena'nın kapılarının isim haklarını satışa çıkardık. İlkini, örnek olması için ben firmam adına satın aldım. Satışa çıkartılan bu kapılara İstanbul'dan ziyade Bursalı iş adamlarının sahip çıkmasını bekliyoruz" ifadesini kullandı.
 
Yaptıkları ikili görüşmelerden çok güzel sonuçlar aldıklarını vurgulayan Ay, Timsah Arena'daki kapıların isim haklarından 25'ini bu ay içerisinde satmayı, diğerlerini ise önümüzdeki dönemlerde iş adamlarına vermeyi planladıklarını kaydetti. Şu ana kadar 18 loca sattıklarını ve bu ay içerisinde sayının 22'ye çıkacağını belirten Ay, kulübe katkılarını esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye teşekkür ederken, Bursalı iş adamlarını ise destek olmaya çağırdı.
 
2 YIL SONRA HEDEF ŞAMPİYONLUK

Bursaspor'un borçlarını öderken şampiyonluk hesapları yaptığını açıklayan Ali Ay, özellikle altyapıdan gelecek gençlerin katkısı ile Yeşil-beyazlıların iki yıl sonraki hedefinin şampiyonluk olduğunu, yakalanacak bu başarının seriye bağlanabileceğini sözlerine ekledi.
Ali Ay ayrıca, Bursalı işadamları ile Bursasporluları takımlarına destek çıkmaları için ürünlerini satın almaya çağırdı.
 

Sayfa Yükleniyor...