Şenol Güneş, Adem Ljajic, Kagawa ve Fabri...

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Şenol Güneş'in ayrılığı, yeni hoca konusu, Adem Ljajic, Kagawa ve Fabri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

NTV Spor

01.03.2019 - 18:51 | Son Güncelleme: 01.03.2019 - 19:29

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, ligin 24. haftasında oynayacakları İstikbal Mobilya Kayserispor maçı öncesi beIN Sports'a açıklamalarda bulundu.

Gündemdeki konular hakkında konuşan başkan Fikret Orman, "Şenol hocamızın gitmesi olağanüstü gibi gözüküyor ancak bunlar olabilen şeyler. Sezon sonu itibarıyla kendisi milli takıma gidiyor. Bizim işimiz de Beşiktaş'ı başarılı kılmak. Yönetim olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

Yeni teknik direktör hakkında da konuşan Orman, "Önümüzde 3 aylık bir süreç var, çalışmalar başlayacak bizde de. Beşiktaş'ı kaldırabilecek, başarı sağlayacak bir hoca olmalı. Beşiktaş'ı şampiyon yapacak ve Avrupa kupalarında başarıya götürecek, vizyon sahibi bir hoca olmalı. Şu anda verdiğimiz bir karar yok." şeklinde konuştu.

Adem Ljajic'in takımdaki geleceği ile ilgili başkan Orman, Ljajic’in kontratında bazı maddeler var. O maddeler uyarsa anlaşılacak. İyi bir çocuk. Beşiktaş’ın seneye bütçesi %30-40 civarı minimum daralmak durumunda. Beşiktaş’ın hocasının milli takıma gitmesi, gelecek sene için hoca olasılıkları gündeme gelecek. Önümüzde 3-4 ay var. Bizde de çalışmalar olacak. Beşiktaş’ın ağırlığını kaldırabilecek bir hoca olmalı. Beşiktaş geçmişi ve geleceği olan bir hoca olabilir. Beşiktaş’ın şu an gerçekten bir kararı yok." dedi.

Yeni transfer Kagawa'yı değerlendiren Orman, "Kagawa 3-4 maçtır bizde. Önümüzdeki maçlarda da oynasın, Beşiktaş’a alışsın, biz ona alışalım. Fenerbahçe, Galatasaray için de geçerli, kulüpler bütçe olarak daralıcak. Maliyetleri masaya yatırmamız lazım. Şu andaki tek konsantremiz lig." ifadelerini kullandı.

Fabri'nin Beşiktaş'a geri döneceği iddiaları hakkında Fikret Orman,  "Fabri ile görüşmemiz olmadı. Öyle bir niyetimiz de yok." dedi.

Sayfa Yükleniyor...