Serdar Dursun'un itirazını TFF reddetti: Fenerbahçe'ye ceza ödeyecek

Fenerbahçe, antrenmanda kullanılan topu eleştirip sosyal medya hesabında paylaştığı için Serdar Dursun'a para cezası verdi. TFF Tahkim Kurulu'na taşınan olay da Fenerbahçe haklı bulundu.

Milliyet 15.03.2023 - 17:25
Son Güncelleme: 15.03.2023 - 18:25
Serdar Dursun'un itirazını TFF reddetti: Fenerbahçe'ye ceza ödeyecek

'de antrenman toplarını eleştirdi. Tecrübeli golcü eleştirisini sosyal medya hesabından yapınca kulüp bu duruma sessiz kalmadı ve Dursun'a ceza kesti. Fenerbahçe, Serdar Dursun'un davranışı için oyuncunun 15 bin Euro ceza ödemesime hükmetti.

Milliyet gazetesinde yer alan habere göre Serdar Dursun antrenman toplarını sosyal medya hesabından eleştirdi, ardından paylaşımı sildi. Tecrübeli oyuncuya kulüp para cezası kesince, Serdar Dursun durumu TFF 'na taşıdı. 31 yaşındaki golcü disiplin talimatında böyle bir madde olmadığını savundu.

Türkiye Federasyonu, açıklamalarında UÇK'nın Fenerbahçe'ye hak verdiğini duyurdu. 

🟡FENERBAHÇE HABERLERİ🔵

"Spor etiğine aykırı"

Tahkim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, "Futbolcu Serdar Dursun’un, Fenerbahçe Futbol A.Ş. ile arasındaki uyuşmazlığa ilişkin Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun 15.12.2022 tarih ve E.2022/501- K.2022/482 sayılı kararına karşı itirazı incelendi. Tahkim Kurulu’nun 10.03.2023 tarihli toplantısında incelemeye alınan dosyada yapılan müzakere neticesinde; Uyuşmazlık Çözüm Kurulu kararında usule ve esasa aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından, başvurunun reddi ile kararın onanmasına, oybirliği ile karar verilmiştir." ifadeleri yer aldı.

Serdar Dursun'un bu sezon istatistikleri

31 yaşındaki forvet bu sezon 18 resmi maçta sarı-lacivertli formayı giydi. Bu karşılaşmalarda takımına 3 gol 2 asistlik katkı sağladı.

➤ FENERBAHÇE FİKSTÜR

Sayfa Yükleniyor...