Sergen Yalçın: Bir forvet bakıyoruz... Hulk

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, 4-1'lik Fatih Karagümrük galibiyetini yorumladı, kadroda 2 alt yapı oyuncusunun olmasıyla ilgili olarak, "Genci yaşlısı yok bu işin. Ouyncuları bu maç öncesi fazlasıyla uyardık. Oyuncunun, oynayacak kapasitesi olmalı" dedi.

NTV Spor 21.01.2021 - 18:33
Son Güncelleme: 21.01.2021 - 19:05

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Fatih Karagümrük galibiyetini yorumlarken, "Kazanmak çok önemliydi. Hem hava şartları hem olimpiyat stadı. Biraz da 4. maç olduğu için çekiniyorduk. 4. maçlar bize iyi gelmiyor. Sezon başı oynadığımız 4. maçları kaybetmiştik. Takım fiziksel olarak daha iyi durumda. Oyuncuları fazlasıyla uyardık. Karagümrük iyi bir takım. Kolay bir maç olmayacağını biliyorduk. Oyuncularım çok iyi performans gösterdiler. Çok konsantreydiler. Güzel bir üç puan aldık. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Artık pazar günkü maçlara bakacağız" dedi.  

Beşiktaş'ın Süper Lig'de en fazla pas yapan takım olduğu ve alt yapıdan 2 oyuncunun oynadığı yorumu için de Yalçın, "Genç oyuncularla ilgili daha önce de söylemiştim. Genç oyuncu olması, oynamasını gerektirmez. Genci yaşlısı yok bu işin. Oynayacak kapasitesi olmalı. 19 yaşındaki de 37 yaşındaki de oynamalı." ifadelerini kullandı. 

Oyunla ilgili düşüncelerini aktarmaya devam eden Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, "Oyuna baktığımızda oyunun kontrolü bizdeydi. Oyunu yönlendirdik. Kenar ve orta saha varyasyonlarını iyi yaptık. Güzel bir galibiyet aldık. Önemli olan mücadele etmeleri ve savaşmaları. Skor bir şekilde değişkenlik yaşayabilir ama istek arzu ve bireysel performansların yukarıda olması. Bunlar olunca da sahaya yansıyor." açıklamasını yaptı. 

SERGEN YALÇIN'DAN HULK İTİRAFI
Sergen Yalçın, Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ'ın sözlerini basın toplantısında doğruladı ve Hulk ile ilgilendiklerini söyledi. Sergen Yalçın, "Forvet hattını bir oyuncu ile güçlendirmek istiyoruz. Hulk düşündüğümüz bir oyuncu. Önemli bir oyuncu, tartışmaya kapalı. Herhalde kendisiyle görüşüyorlar. Şartlar bize uyarsa, bir forvet almak istiyoruz" ifadelerini kullandı. 

Şampiyonluk için konuşmanın erken olduğunu söyleyen Sergen Yalçın, "Şampiyonluk konuşmak için henüz erken. Çok uzun bir sezon oynayacağız. Yarışmacı takım kimliğimizle kalmak istiyoruz" diye konuştu. 

Sayfa Yükleniyor...