Sergen Yalçın'dan galibiyetin taktik detayları

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Fenerbahçe galibiyetini değerlendirdi.

NTV Spor 21.04.2019 - 21:43

Spor Toto Süper Lig'in 29. haftasında Aytemiz Alanyaspor, Fenerbahçe'yi 1-0 mağlup etti. Karşılaşmanın ardından beIN Sports'a konuşan Sergen Yalçın galibiyetin detaylarını aktardı.

"Başkanımızın doğum günüydü. Çok kazanmak istiyordu. Tüm Alanyaspor olarak başkanımıza doğum günü hediyesi olarak verimek istiyoruz. Oyunun provasıyla ilgili net antrenmanlar yaptık. Oyuna başlatmayacaktık. İki ön liberoya 3. bölgede baskıyla başlayacaktık. Bu bölgede sıkıntılıydılar. Bu çok faydalı oldu. Uzun top oynamak zorunda bıraktık. Önde top tutacak oyuncuları yoktu. Bu doğru olduğunu gösterdi. Önde baskıyla oynadık. Burada oyuncularımın doğru oyunu oynaması çok önemli. Agresif oyun ve temaslı oyun üzerine çalışmıştık. Rahat oynanan bir oyunda kazanmak çok zor. İçeride de bu çok fark ediyor. İçeride iyi bir istatistik sergiledik. İçeride mağlubiyetimiz yok. Güzel bir oyun oldu. Daha da rahat kazanabilirdik. İnanılmaz fırsatları harcadık. Bana göre kaleci Harun Tekin çok şanslıydı. İki taraf da iyi mücadele etti. İsteyen taraftık. Analiz, oyun planı var. 3. bölgede baskı var ama istemek ve mücadele etmek her şeyin başında. Onlar olmadığında bu planların yürümesi çok zor. Bu akşam için çok mutluyum. Müthiş bir maç oynadık. Oyunun her anı oyunun içindeydik. Oyunu seyrederken hiç sıkılmadık. Bu akşam hep oyunun içindeydik. İnanılmaz şut yüzdeleri var. Bizim için güzel bir gece oldu. Bunun mutluluğunu bir iki gün yaşayacağız daha sonra ilerki maçlara bakacağız."

Beşinciliğe geldik ama ligin bitmesine daha 5 hafta var. Göreve başladığımızda bizim için hedef ilk 10'du. Bizim için ilk 10 Alanyaspor için başarılı olacaktı ki Alanyaspor geçen sene 40 puanla 12 sırada bitirmiş. Onu egale ettik. Şu anda grafikler, istatistikler çok farklı. Koşu mesafeleri hepsi oyuncuların üzerine ve iyi niyetli devam ettiler. Bütün dünya istatistik takip ediyor. Biz çok sevmesek biz de takip ediyoruz. İlk defa büyük takım yendik. Ayrıca mutluyuz. Mütevazi Anadolu takımları için bu çok önemli."

Sayfa Yükleniyor...