Sergen Yalçın'dan istifa sorusuna yanıt: "Durumumuz iyi görünmüyor"

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, Borussia Dortmund yenilgisi sonrası kendisine yöneltilen istifa düşüncesiyle ilgili soruyu yanıtladı.

NTV Spor 08.12.2021 - 01:30

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Borussia Dortmund'a 5-0 mağlup olan Beşiktaş, Avrupa defterini puansız tamamladı.

Mücadelenin ardından basın toplantısında durum değerlendirmesi yapan teknik direktör Sergen Yalçın, "Sezon başında bunların olacağını söyleseler çok inanmazdık herhalde. Geçen sezon oyuncular çok iyi bir periyot geçirdi. Çok mücadele ettiler çok iyi işler yaptılar. Kadromuza da iyi takımlardan önemli takviyeler yaptık." diye konuştu.

"Ciddi sıkıntılar yaşıyoruz"

"Tabii kağıt üzerinde konuşulan şeyler sahaya yansıdığı zaman bazen öyle olmayabiliyor. Gerçekten iyi sonuçlar almıyoruz. Kötü oynuyoruz, çok ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Oyunsal anlamda, vücut dili anlamında, motivasyon anlamında ciddi sıkıntılar yaşıyoruz içeride."

İstifa sorusuna yanıt

"Doğal olarak bunun sorumlusu benim. Çok fazla bahane üretecek bir durumum yok. Bu sürecin kesinlikle camiamıza zarar vermesini istemiyoruz kesinlikle. Buranın sağlıklı kalması, iyi gitmesi gerekiyor. Şu ana kadar sağlıklı olmadı. Bizim de durumumuz çok iyi görünmüyor. Gidişatın bizim adımıza da sağlıklı olduğu görünmüyor. Böyle olmasını istemezdik. Geçen sezonki gibi kupalar kazanmak isterdik ama şu ana kadar bunu beceremedik. İnşallah en kısa sürede toparlarız diye düşünüyorum."

Sayfa Yükleniyor...