Sergen Yalçın'dan PAOK analizi

Beşiktaş Avrupa'da sezonu açıyor. Teknik Direktör Sergen Yalçın, Şampiyonlar Ligi 2. Ön Elemesi'ndeki PAOK maçının taktiksel düelloya sahne olacağını söyledi.

NTV Spor 24.08.2020 - 19:23 | Son Güncelleme: 24.08.2020 - 20:04

Beşiktaş, UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme maçında PAOK ile karşı karşıya gelecek. Yunanistan'da oynanacak karşılaşma öncesi teknik direktör Sergen Yalçın kameralar karşısına geçti.

Kısa süre içinde maça hazırlanmaya çalıştıklarını aktaran Sergen Yalçın, şunları söyledi;

"2 haftalık bir hazırlık evresi geçiriyoruz. Çok fazla ara vermedik. Yaklaşık 10 günlük aranın ardından antrenmanlara başladık. Ayrılan oyuncularımız, katılan arkadaşlarımız oldu. Elimizden geldiğince bu tura hazırlanmaya çalıştık. Oyuncularımızı maça konsantre etmeye çalıştık. PAOK, Yunanistan'ın en iyi takımlarından biri. Çok zor bir maç olacak. İyi mücadele eden ve biraz da şansı olan kazanacak. Heyecanlıyız. Oldukça fazla heyecanlıyız. Biz de ekip olarak ilk kez Şampiyonlar Ligi'ndeyiz. Devam etmek istiyoruz. Gruplara kalma gibi hedeflerimiz var. Devam etmek istiyoruz."

Takımdaki eksiklere değinen 47 yaşındaki teknik adam; "Oyuncularla ilgili sıkıntılar var. Douglas hazır değil. Ljajic sakatlığı var. Dorukhan, 8-10 aydır oynamıyor. Oğuzhan yeni geldi. Baya bir değişim oldu takımda. Konsantre olmaya çalışıyoruz. Önemli ve çok değerli bir maç. Önümüzü görmek istiyoruz. Tur atlayabilirsek önümüze çok daha mutlu bakabilir, farklı planlar yapabiliriz." dedi.

PAOK ANALİZİ
"Bu tur çok önemli. Mutlaka geçilmesi gerekiyor. Rakibimiz de aynı şeyi düşünüyor. Umarım dostça, mücadeleci bir maç olur ve hak eden turu geçer. Daha kontrollü bir oyun oynamayı düşünüyoruz. Riske edilecek bir oyun olmayacak. Daha sağlam duran olmak istiyoruz. PAOK'a bakınca, oyun tarzlarımız çok farklı. 3'lü savunmayla oynuyorlar. Taktiksel anlamda da çok zorlu olacak. Biz onlara, onlar bizim oyunumuza hazırlanıyor. Yarın sahada neler olacağını göreceğiz. Hazırlık maçı oynayamadık. Zamanımız olmadı. İki haftadır antrenman yapıyoruz. Yarın ilk maçımızı oynayacağız. Kolay olmayacak.Oyuncularımız sahada nasıl bir cevap verecek, biz de merak ediyoruz. Şu an onunla ilgili yorum yapmak zor."

Sergen Yalçın, Türkiye-Yunanistan arasındaki açıklama gerginliği hakkında gelen bir soruya ise; "Biz spor adamıyız. Siyaset olarak yaşanan olaylar ile bizim bağlantı kurmamız zor. Bize uzak konu siyaset. Biz futbol oynamaya geldik. İşimiz spor yapmak. Bize uzak konular." diyerek sözlerini noktaladı.

Sayfa Yükleniyor...