Seyircisiz maça Daum'dan Türkiye örneği

Türkiye'de Beşiktaş ve Fenerbahçe ile şampiyonluklar yaşayan Bursaspor'u da çalıştıran Christoph Daum, Almanya Ligi'nin yeniden başlamasıyla ilgili düşüncelerini açıkladı. Daum, seyircisiz oynanan maçların sürprizlere neden olabileceğini söyledi ve Türkiye örneğini verdi.

NTV Spor

12.05.2020 - 23:03
Türkiye'de Beşiktaş ve Fenerbahçe ile şampiyonluklar yaşayan Christoph Daum, Alman ekipleri Köln, Stuttgart, Leverkusen ve Frankfurt'u da çalıştırmıştı. 

Alman Bild gazetesine konuşan Christoph Daum, seyircisiz oynanacak maçları değerlendirdi. Beklentisinin sorulması üzerine Daum, "Bundesliga şampiyonunun sahada belli olacak olması önemli. Bundesliga, bir çok insanı ilgilendiriyor. Psikolojik yönü küçümsenmemeli" dedi.

Bundesliga'nın ruhlara iyi geleceğini savunan 66 yaşındaki teknik adam, "Hiçbir oyuncu veya taraftar seyircisiz maç istemez. İnsanlar nihayet corona sayılarından çok maç sonuçları ve golleriyle ilgili konuşup mutlu olabilecekler. Eğlenceli bir sohbet konusu yeniden olacak. Maçları televizyondan seyredecek olsak da, futbol insanlara destek ve uyum sağlayacak" diye konuştu.

Türkiye'de bazı maçları seyircisiz oynadıklarının hatırlatılması ve Bundesliga'daki meslektaşlarına önerisinin sorulması üzerine de Christoph Daum, "Seyircisiz maçların sonuçları tamamen tahmin edilemez. Fenerbahçe'nin evinde Kasımpaşa ile oynadığı maçı hatırlıyorum. İstenmeyen olaylar nedeniyle taraftarsız oynamıştık. Normal şartlarda kazanmalıydık, boş tribünler önünde hiçbir şey yapamadık ve kaybettik. Özel durumlarda bireysel yetenekler biraz fark yaratıyor" ifadelerini kullandı.

Corananın etkilediği takımlar içinde hangisinin en başarılı olup olmayacağını sorusuna da Daum, "Tüm takımlar neredeyse 8 haftadır oynamıyor, oyuncular da yeteri kadar antrenman yapmadı. Sezon sonuna kadar puan tabelası karışık olacak. Büyük bir sürprizle karşılaşabiliriz" yanıtını verdi.

Sayfa Yükleniyor...