"Sezon bitmeden teknik direktör belli olacak"

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sezon sona ermeden önce yeni teknik direktörlerinin belli olacağını söyledi. Özbek, karizmasıyla takımı sırtlayacak bir teknik adam aradıklarını söyledi.

NTV Spor

26.03.2016 - 23:35

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, TRT Spor'a yaptığı açıklamada, teknik direktör arayışlarıyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Özbek, sezon bitmeden önce yeni bir teknik direktörle anlaşacaklarını söyledi. Mustafa Denizli ile yolların ayrılmasından sonra yaşanan süreci anlatan Özbek, "Önce Bülent Ünder ile görüştük. Sonrasında da Bülent Korkmaz ile bir görüşmemiz oldu. İkisiyle de sezon sonuna kadar anlaşmak istedik ancak teklifimizi kabul etmediler" dedi.

"GÖRÜŞTÜĞÜMÜZ 3-4 TEKNİK ADAM VAR"
Şu anda görüştükleri teknik direktörler olduğunu vurgulayan Özbek, "3-4 kişi var. Yerli ya da yabancı ayrımı yapmıyoruz. Karizmasıyla bizi sırtlayacak bir teknik adam arıyoruz. Sezonun bitmesine yakın yeni teknik direktörümüz belli olur" ifadesini kullandı.

"TERİM İLE GÖRÜŞMEDİK"
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ile bu konuda hiçbir görüşmelerinin olmadığını belirten Özbek, "Fatih hoca bize büyük hizmetlerde bulunmuş bir isim. Ancak bugün önemli bir görevi var" diye konuştu.

"MUSTAFA HOCA AYRILIK İÇİN KENDİNİ ŞARTLANDIRMIŞTI"
Mustafa Denizli'nin ayrılmasına UEFA'dan aldıkları cezanın yol açtığını belirten Özbek, "Mustafa Denizli, Galatasaray'dan kendi isteğiyle ayrıldı. Telefonda konuştuğumuzda bırakmasını istemedim. Kendisini şartlandırmıştı; ben de bu kararına saygı duydum. Mustafa Denizli ile transfer programımızı bile yapmıştık. Ancak UEFA izin vermedi. Devre arasında 6-7 takviye yapacaktık" dedi.

 

Sayfa Yükleniyor...