Premier League: 2019-2020 sezonu geçersiz sayılmalı

Manchester United'ın defans oyuncusu Luke Shaw, seyircisiz oynamak istemediğini açıkladı. "Taraftarsız maç olmaz" diyen Shaw, ligin yeniden başlamaması durumunda sezonun geçersiz sayılması gerektiğini söyledi.

NTV Spor

06.04.2020 - 20:33

İngiltere Premier League yönetimi corona virüsü salgını nedeniyle ligi en az 30 Nisan'a kadar ertelerken; konuyla ilgili açıklamalar devam ediyor. Genel kanı lig tescil edilirse Liverpool'un şampiyon ilan edilmesi. Zira Kırmızılar, 29 hafta sonunda bir maçı eksik Manchester City'ye 25 puan fark attı. Şampiyonluk için Liverpool'un 6 puana ihtayacı olduğu ligin durumuyla ilgili konuşan Manchester United'ın defans oyuncusu Luke Shaw, sezonun iptal edilmesi ve geçersiz sayılması gerektiğini söyledi.

İNGİLTERE PREMIER LEAGUE PUAN DURUMU

Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) için düzenlenen ve Gareth Bale, Paulo Dybala, Dominic Calvert-Lewin, Jordan Pickford ile Ruben Loftus-Cheek'in de Twitch'de katıldığı yardım yayınına katılan Shaw, "İptal edin ve yeniden başlatın. Bu böyle olmalı. Devam edemezsek, sezonu iptal edin" diye konuştu.

Bazı kulüp temsilcileri sezonu taraftarsız oynamayı dile getirirken, Shaw bu düşünceye de karşı çıktı.

Taraftarlar çok önemli. Şimdi burada olduklarını düşünün" diyen Shaw, "Gerçekte spor taraftarlar için. Taraftarınız olmazsa veya taraftarlar önünde oynamazsanız, iyi hissedemezsiniz. Özellikle maç günlerinde, taraftarlar her zaman inanılmazdır ve her zaman takıma yardım eder. Kendi sahamızda veya deplasmanda da olsa taraftarlarımız her zaman harika. Şu anda onların burada bizimle olduğunu hissediyorum" ifadelerini kullandı.

Sezon bu şekilde kapanırsa United, 4. Chelsea'nin 3 puan gerisinde ligi tamamlayacak.

Sayfa Yükleniyor...