"Sezon Soma'da sürecek"

Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Bugün sezon bitecek ama bundan sonra Soma için sezon devam edecek. Bütün futbol camiası sezonu Soma için devam ettirecek" dedi.

NTV Spor

17.05.2014 - 00:29

Sağlam, Torku Konyaspor maçının ardından düzenlediği basın toplantısında, sezonu hayırlısıyla tamamladıklarını kaydetti.
     
Sezonu maalesef acıyla sonlandırdıklarını ifade eden Sağlam, şöyle konuştu:
     
"Soma'da hepimizi derinden etkileyen, yaralayan olay hepimizi çok üzdü. Bugün sezon bitecek ama bundan sonra Soma için sezon devam edecek. Bütün futbol camiası sezonu Soma için devam ettirecek. Bir taraftan çok büyük üzüntü yaşarken, sezonu kapattık. Önümüzdeki sezon aramızda olmayacak arkadaşlarımız var. Bunların birisi Dede ve diğeri Kamara. Sizlerin huzurda iki değerli insanı, çok önemli şahsiyeti kulübüm, camiam ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Eskişehirspor'a yürekten hizmet ettiler. İkisi de Eskişehirspor için unutulmayacak futbolcular arasına girdiler. Bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Onları taraftarımızın önünde, çok güzel şekilde alkışlarla uğurlamak isterdik. Ancak her iki futbolcumuza da, ilk Avrupa kupası maçında taraftara veda etmesini teklif ediyorum."
     
Sağlam, Soma'daki acıların hafiflemesi için Eskişehirspor'un çabuk şekilde harekete geçeceğini anlattı.
     
Eskişehirsporlu futbolcu Dede ise Soma'daki kendisini derinden etkilediğini bildirdi.
 
DEDE: BU GÜZEL HALKI TANIDIĞIM İÇİN MUTLUYUM    
Türk futbolunu tanımaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Dede, "Bu güzel halkı tanıdığım için mutluyum. Taraftara, taraftarsız veda etmek beni üzdü. Önemli olan insanların saygısını kazanmaktır. Götüreceğim en büyük şey halkın bana olan sevgisi ve saygısıdır" dedi.
     
Kamara da Eskişehir'in adeta kendisinin bir ailesi olduğunu vurguladı.
     
Eskişehir'de kendisini değerli hissettiğini dile getiren Kamara. "Bu forma altında elimden geleni yaptım. Onlar da bana sahip çıktı. Bu sevgi ve saygıyı her zaman kalbimde taşıyacağım. Futbol her zaman biter ama arkadaşlıklar bitmez. Bu kulüple tekrar buluşacağımızı düşünüyorum. Üzgün ayrılıyorum. Çok güzel şeyler götürüyorum. Dede ile oynamak benim için bir şerefti, o bir efsane" diye konuştu.
     
Kamara, Soma'daki maden faciasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

MESUT BAKKAL'IN AÇIKLAMALARI
Torku Konyaspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal ise Soma'daki maden faciasında yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.
     
Soma'nın sözün bittiği yer olduğunu belirten Bakkal, "Konyaspor'u Süper Lig'de bıraktığımız için mutluyum. Herkese teşekkür ediyorum. Dede'ye de bundan sonraki yaşantısında başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.
     
Torku Konyaspor futbolcu Kaya Tarakçı da Soma'da düşen ateşi herkesin yüreğinden hissettiğini söyledi.
     
Yunus Emre Yalçın ise kendisinin ilk profesyonel maçı olduğu için heyecanlandığını ancak bundan sonra her şeyin daha iyi olacağına değindi.
     

Sayfa Yükleniyor...