"Şike veya teşvik teklifi almadım"

Şike davasında ifade veren futbolcu Mahmut Boz, Fenerbahçe ve Trabzonspor ile oynadıkları maçlara açıklık getirdi. Mahmut, "İlhan Ekşioğlu veya başka birinden şike veya teşvik ile ilgili teklif aldınız mı?" sorusuna "Almadım" diye yanıt verdi.

NTV Spor 29.05.2012 - 16:16
Şike davasında ifade veren futbolcu Mahmut Boz, "Ben Fenerbahçe maçında oynamadım. Trabzonspor maçında da son 10 dakika oyuna girdim. O maçta da Trabzonspor son 10 dakikada gol atıp kazandı zaten" dedi.
 
Şike davasına, öğle yemeği için verilen yaklaşık 1 saatlik aranın ardından devam edildi. Duruşmaya tutuksuz sanık Zeki Mazlum'un ardından futbolcu sanık Mahmut Boz'un savunmasına geçildi.
 
"TRABZON MAÇINDA SON 10 DAKİKA OYNADIM ZATEN"
Gençlerbirliği'nin futbolcusu olduğu dönemde Gençlerbirliği-Trabzonspor maçına ilişkin soruları yanıtlayan Boz, "Ben o maçta son 10 dakika girdim. Kesinlikle kabul etmiyorum. Bu konu ile ilgili teşvik primi ve şike teklifi gelmedi. Cengiz Demirel ile Fenerbahçe'ye transfer olmak için kendi aramızda konuştuk. O dönemde Beşiktaş, Bursaspor konusu da vardı. Ben Fenerbahçe maçında oynamadım. Trabzonspor maçında da son 10 dakika oyuna girdim. O maçta da Trabzonspor son 10 dakika içinde gol atıp maçı 2-1 kazandı zaten" dedi.
 
"ŞİKE VEYA TEŞVİK TEKLİFİ ALMADIM"
Bu sözlerin ardından söz alan bir avukat, "Siz, Ekşioğlu'ndan veya başka birinden şike veya teşvik ile ilgili teklif aldınız mı?" diye sordu. Boz ise bu soruya, "Almadım" diye yanıt verdi.
 
Mahkeme Başkanı'nın, "Telefonda konuştuğun kişi Fenerbahçe'den seni istediklerini söylüyor. Senin transferinle Fenerbahçe'den kim ilgileniyor. Kim seni istiyor Fenerbahçe'den" diye sorması üzerine, Boz "Hayır bilmiyorum. Sormadım kim diye" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...