Sıkışan takvim 2022 Dünya Kupası'nı etkileyebilir

UEFA komite üyesi Lars-Christer Olsson, corona virüs salgınının futbol takvimini iki ile üç yıl etkileyebileceğini ve buna bağlı olarak Katar'daki 2022 Dünya Kupası'na zarar verebileceğini söyledi.

NTV Spor 30.04.2020 - 14:21 | Son Güncelleme: 30.04.2020 - 17:32

Dünya genelinde etkisini göstermeyen devam eden Covid-19 salgını bugüne kadar 218 binden fazla ölüme neden olurken, enfekte sayısı 3 milyonun üzerine çıkmış durumda. Salgın tedbirleri kapsamında alınan kararlar futbol takvimini bilinmezliğe sürüklemeye devam ediyor.

UEFA yürütme komitesi üyesi Lars-Christer Olsson, uluslararası futbol takviminin iki ya üç yıl etkileneceğini söyledi. Olsson, 21 Kasım-18 Aralık tarihleri arasında Katar'da organize edilmesi planlanan Dünya Kupası için ise "Bekleyip göreceğiz" ifadelerini kullandı.

"Eğer virüs şu an olduğu gibi daha ciddi bir şekilde artış göstermeye devam ederse takvimde kesinlikle bir sorun olacaktır."

Aynı zamanda Avrupa Ligler Birliği Başkanı olan Olsson, UEFA'nın hala Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'ni Ağustos ayında tamamlamayı planladığını söyledi.

Sayfa Yükleniyor...