Sivasspor'dan Onur Kıvrak'a tepki

Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor Kulübü, Trabzonspor kalecisi Onur Recep Kıvrak'ın 13. haftadaki Demir Grup Sivasspor-Trabzonspor maçının ardından verdiği röportaja ilişkin açıklama yaptı.

NTV Spor 29.11.2017 - 18:28

Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, Trabzonspor kalecisi Onur Recep Kıvrak'ın 26 Kasım'da oynanan Demir Grup Sivasspor-Trabzonspor maçından sonra bir televizyon kanalına verdiği demeç nedeniyle açıklama yapma gereği duyulduğu belirtildi.

Onur Kıvrak'ın sportmenliğe aykırı davranış ve açıklamalarda bulunmayı alışkanlık haline getirdiği iddia edilen açıklamada, "Onur Recep Kıvrak'ın bu tavrı, avro bazında aldığı ücretinin hakkını saha dışında da verme çabasının bir neticesi olabilirse de kesinlikle kabul edilebilir değildir. Kulübümüz lehine verilmeyen 2 açık penaltı pozisyonu hemen önünde gerçekleşmişken bunlara değinmeden, komploya rağmen tutmamış iftiralara bel bağlama ihtiyacı sağlıklı bir zihnin ürünü olamaz. Açıklamasıyla yakın tarih dersi verme kisvesi altında şiddet ve düzensizliği teşvik eden, husumet doğmasına hizmet eden ve dolayısıyla futbola zarar veren Onur Recep Kıvrak'a yakın tarih ve hukuk konusunda bazı hususları hatırlatmanın elzem olduğu anlaşılmaktadır." görüşüne yer verildi.

"KULÜBÜMÜZ YENİDEN YARGILAMAYI TÜM SAMİMİYETLERİYLE İSTER"
Onur'un "Alınmak" ifadesiyle neyi kastettiğinin tam anlaşılmadığının ve bu ifadenin yargılanmanın çok altında bir durumu işaret ettiğinin belirtildiği açıklamada, şöyle denildi:

"Onur Recep Kıvrak, ilgili yargı kararlarını incelerse ifadesinin aksine sanık durumunda olan kişilere rast gelecektir. Aynı şekilde yetkili makamların kararlarının, iddialarını desteklemediğini de görebilecektir. Kimlerce ve ne saikle yaratıldığı bugün herkesçe malum olan komplo çerçevesinde kimlerin daha fazla mağdur edilmiş olduğu sadece vatan hainlerinin kimleri hedef aldığını göstermeye yarar. Aradan geçen bunca zamana, TFF ve yargı kararlarına ve bunların dahi hangi koşullarda ortaya çıktığına ilişkin bugün bilinen gerçeklere rağmen bugün hala vatan hainlerinin ipine sarılmaya çabalamak hukuka, akla, iyi niyete, vicdana ve insanlığa aykırıdır. Buradan açık bir şekilde belirtmek isteriz ki kulübümüzün ilgili tüm mensupları bugün yapılacak bir yeniden yargılamayı tüm samimiyetleriyle ister. Herkes adil bir yargılamadan kulübümüz mensupları kadar mutlu olur mu görmeyi isteriz."

"TFF'Yİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ"
Onur Recep Kıvrak'ın, ifadelerini taraftarın tezahüratına bağlama ve başka takım arkadaşını da konuya dahil etme çabasına girdiği ileri sürülen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu akıl ve mantık dışı çaba esnasında hocası Rıza Çalımbay'ı tamamen gözardı etmiştir. Atıfta bulunduğu dönemde kulübümüzün teknik direktörü olan Sayın Rıza Çalımbay'ın bugün kendisinin hocası olması, Trabzonspor Kulübünün Sayın Çalımbay'a güveninin ne ifade ettiği Onur Recep Kıvrak'ın algısının açıkça dışında kalmıştır. Ligin 13. haftasında gelen ilk deplasman galibiyeti sorusuna bile Sivas'ta olduğu için ayrı bir mutluluk sebebi olarak ifade edebilen bir profesyonel futbolcunun sadece niyeti değil psikolojisi de son derece kaygı uyandırıcıdır. Recep Onur Kıvrak'ın bu açıklamaları ile Türkiye Futbol Federasyonunu göreve davet ediyoruz. Kulübümüz genel mevzuat açısından tüm haklarını arayacaktır."

Sayfa Yükleniyor...