''Skibbe Eskişehirspor'a katkı sağlar''

Skibbe'nin Eskişehirspor'un başarısına çok şeyler katacağının ortada olduğunu ifade eden Şahbaz, ''Hedefleri olan Eskişehirspor'u başarıya götürecek bir anlayışa sahip olduğunu görmekteyiz'' dedi.

NTV Spor

28.07.2011 - 17:45

Eskişehirspor Basın Sözcüsü Erdal Şahbaz, futbolcuların yöneticilerin ve futbol dünyasının temel görevinin, sportif oyun olarak algılanan futbolu, toplumu mutlu edecek şekilde sürdürmek olduğunu söyledi.
        
Şahbaz, yaptığı açıklamada, Eskişehirspor'un sezon hazırlıkları için Kartepe ile Belçika kampını tamamladığını belirterek, teknik direktör Michael Skibbe'nin de takımla uyum sürecini hızla tamamladığını kaydetti.
        
''HEDEFLERE ULAŞACAK BİR ESKİŞEHİRSPOR VAR''
İstekli, arzulu ve hırslı olan Skibbe'nin Eskişehirspor'un başarısına çok şeyler katacağının ortada olduğunu ifade eden Şahbaz, ''Hedefleri olan Eskişehirspor'u başarıya götürecek bir anlayışa sahip olduğunu görmekteyiz. Her iki kampı değerlendirdiğimizde futbolcular, teknik heyet bugün bile lig başlasa her açıdan hazır durumdadırlar. Eskişehirspor ihtiyacı olan her mevkiye yerinde transferleri yapmış ve yeni transferlerin adaptasyonu hızla tamamlanmıştır. Dolayısıyla yeni sezonda hedeflerine rahatlıkla ulaşabilecek bir Eskişehirspor vardır. Takımımızın yaptığı hazırlık kampları sonrası teknik heyetimiz tarafından 6 Ağustos'a kadar takımımıza izin verilmiştir. Bu zorunlu izin beklemediğimiz fakat tahmin ettiğimiz bir izindir. Dolayısıyla teknik heyet 6 Ağustos'a kadar futbolcuların kendi kondisyonlarını ve adaptasyonlarını koruması için kişisel koruma program verilmiştir'' dedi.
        
''BEKLENTİMİZ TÜRK FUTBOLUNUN EN İYİ SEVİYEYE TEKRAR GELMESİDİR''
Her takım da olduğu gibi sezon açılışının uzaması ve futbol dünyasındaki gelişmelerin, Eskişehirspor'u da forma giyen futbolcuları da motive açısından etkilediğini söyleyen Şahbaz, ''Eskişehirspor olarak öncelikle gücümüzü korumak, lige hazır olmak temel görevimizdir. Beklentimiz Türk futbolunun en iyi seviyelere tekrar gelmesidir. Bizler Eskişehirspor olarak iyi futbolun fair-play'in her zaman yanında olduk. Çünkü biliyoruz ki futbol bir sportif faaliyet ve bir spor oyunudur. Futbolcuların yöneticilerin ve futbol dünyasının temel görevi, sportif oyun olarak alıngılanan futbolu, toplumu mutlu edecek şekilde sürdürmektir. Bu yıl yaptığımız ve son yaptığımız transferler Serdar Dursun ve Leonardo Deus Santos Dede, başkanımız ve transfer komitemizin yaptığı çalışmalar sonucu Eskişehirspor'a olumlu katkılar sunmuş, yaptığı transfer hamleleri ile hem en iyi gençleri hem de tecrübeli futbolcuları seçerek takımımızın iddiasını sürdüreceğini göstermiştir. Eskişehirspor olarak öncelikle lige konsantre olmakla birlikte altyapı hazırlıkları ve tanıtım çalışmaları, stada ilişkin hazırlıklar ve kurumsal çalışmalar gerekli ve istediğimiz biçimde devam etmektedir. Hem takımımızı, hem kendimizi hem de Eskişehir'i lige hazır olma noktasında gerekli çalışmaları yapmaktayız'' diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...