Sneijder'de imza yakın

Galatasaray, sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Wesley Sneijder'in menajeri ile masaya oturmaya hazırlanıyor. Hollandalı yıldızın yapılacak görüşmeden sonra sözleşmesi uzatılacak.

NTV Spor

22.08.2015 - 19:26

Sarı-kırmızılı takımda mutlu olduğunu her fırsatta dile getiren Sneijder'in takımda kalmak istediği ifade edildi. Yıldız futbolcunun menajeri, önümüzdeki günlerde İstanbul'a gelerek başkan Dursun Özbek ile toplantı yapacak. Hollandalı futbolcu, 3 yıl daha Galatasaray'da forma giymek isterken, yönetimin vereceği karar ise merakla bekleniyor.

2012-2013 sezonunun devre arasında Inter'den 7.5 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer edilen yıldız futbolcu, Galatasaray'dan yıllık 3.2 milyon Euro garanti ücret alıyor. Ancak Sneijder'in sözleşmesine koyulan bir madde, 3.9 milyon Euro'luk imza parasının 3'e bölünerek taksitle ödenmesini sağlıyor. Böylece Sneijder'in Galatasaray'dan kazandığı yıllık garanti ücret 4.5 milyon Euro'ya çıkıyor.

Galatasaray yönetimi, 31 yaşındaki futbolcunun ücretinin sabit kalması yönünde teklif sunmaya hazırlanıyor. Yönetim ayrıca Hollandalı yıldız ile 2+1 yıllık sözleşme yaparak 3. yıl şartları bir kez daha görüşme önerisinde bulunacak. Ayrıca Sneijder'in sözleşmesinde bulunan özel başarı bonusları ile ilgili yeni bir düzenleme yapılmasını isteyecek olan Galatasaray yönetimi, Sneijder'in menajeriyle yapılacak pazarlıkların sonunda yıldız futbolcuyu takımda tutmayı planlıyor.

Sayfa Yükleniyor...