Sneijder'in talipleri artıyor!

Galatasaraylı Wesley Sneijder, Dünya Kupası'ndaki performansıyla transferin gözdesi haline geldi. Sarı-kırmızılı kulübün bonservis bedelini 20 milyon euro olarak belirlediği Hollandalı yıldızı İngiltere, İspanya ve Fransa'dan istiyorlar.

NTV Spor

01.07.2014 - 15:35

Galatasaray'ın yıldızı Wesley Sneijder, Dünya Kupası'ndaki performansı ile bir çok Avrupa kulübünün transfer listesine girdi. Chelsea, Manchester United, Monaco ve Atletico Madrid, Hollandalı futbolcuyu kadrosuna katmak isteyen takımlar.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal daha önce yaptığı açıklamada, Hollandalı yıldızın bonservis ücretini 20 milyon euro olarak belirlemişti. Sneijder'in Dünya Kupası'nda ortaya koyduğu performansın giderek yükselmesi de, yıldız oyuncuyu transfer etmek isteyen kulüplerin artmasına sebep oldu. Turnuva sonrası Hollandalı yıldızla ilgilenen takımlar,Galatasaray ile pazarlık masasına oturacak.

Sarı-kırmızılılar 7.5 milyon euro'ya Inter'den aldığı Sneijder'den kazanacağı parayla transfer çalışmalarına yön verecek. Bütçesini 12 milyon euro olarak belirleyen Galatasaray, yabancı kuralından dolayı elden çıkaracağı isimlerden iyi bir gelir elde etmeyi amaçlıyor.

Ancak Wesley Sneijder daha önce, kendisi ile ilgilenen kulüpler olduğunu bildiğini ancak Galatasaray'da mutlu olduğunu açıklamıştı. Hollanda Milli Takım Teknik Direktörü Van Gaal'in turnuva sonrası Manchester United'ın başına geçecek olması ise Sneijder'in İngiltere'ye transfer olacağı iddialarını güçlendiriyor.

Sayfa Yükleniyor...