Soma için bir dev randevu daha!

Galatasaray-Atletico Madrid maçından sonra Soma için dev bir maçın daha randevusu alındı! Fenerbahçe ile Beşiktaş, Soma'da şehit olan madencilerimizin aileleri için özel maç yapacak...

NTV Spor 16.05.2014 - 19:12

Soma'da yaşanan felaketin derin üzüntüsü Türkiye sınırlarını aşmış, spor dünyası da toprak altında can veren yüzlerce insan insanımız için üzüntüsünü dile getirmişti.

Ardından başlayan yardım çabaları Galatasaray ile Atletico Madrid'in yollarını kesiştirmiş ve iki kulüp Soma'da şehit olanların geride bıraktığı ailelerine yardım için özel maç yapma kararı almıştı.
 
Bu randevunun ardından dev bir maç için daha el sıkışıldı. TFF'nin "Fenerbahçe-Galatasaray Süper Kupa finali Soma yararına Manisa'da oynanacak" kararının hemen ardından gelen habere göre ezeli rakipler Beşiktaş ve Fenerbahçe, geliri Soma'ya bağışlanacak bir özel maç için anlaştı. Konuya dair ilk açıklama Beşiktaş'tan gelirken açıklama şu şekilde yayınlandı;

"Kulübümüz ile Fenerbahçe Spor Kulübü, Soma'daki maden kazası sonrasında yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla, özel bir maç organiza edilmesi konusunda karşılıklı olarak anlaşmaya varmıştır.

Müsabakanın oynanacağı tarih önümüzdeki günlerde açıklanacaktır."

Siyah-beyazlı kulübün açıklamasının hemen ardından Fenerbahçe'de organizasyonu resmi siteden duyurdu.

Fenerbahçe'nin resmi sitesinden yapılan açıklamada, sarı lacivertli ekiple Beşiktaş'ın geliri Soma'ya bağışlanacak özel bir maç yapmak için anlaşmaya vardığı açıklandı.

İşte o açıklama:

“Kulübümüz ve Beşiktaş Kulübü, Soma'da meydana gelen, ülkemizi yasa boğan elim kazada hayatlarını kaybeden madencilerimizin aileleri için ortak bir karar almış bulunmaktadır.

Fenerbahçe ve Beşiktaş Yönetim Kurulları; Fenerbahçemiz ile Beşiktaş Futbol Takımının karşılaşacağı, geliri şehit madencilerimizin ailelerine bağışlanacak, özel bir maç organize edilmesi konusunda anlaşmaya varmışlardır. Özel maça dair tüm ayrıntılar, ilerleyen günlerde yapılacak ortak bir basın toplantısı ile kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Bu vesile ile maden faciasında yaşamını yitiren emekçilerimize bir kez daha Allah'tan rahmet; kederli ailelerine ve ülkemize sabır diliyoruz.”

Sayfa Yükleniyor...