"Son 2 maçı beklemedik"

Avrupa Futbol Şampiyonası'na sponsor olarak bir ilke imza atan THY'nin Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, %100 Futbol'a konuk oldu.

NTV Spor 13.12.2015 - 19:47

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, EURO 2016'ya sponsor oluşlarının öyküsünü %100 Futbol'da Güntekin Onay ve Rıdvan Dilmen'e anlattı. 

UEFA ile imzaları, Milli Takımımızın eleme maçlarının bitimine 2 karşılaşma kala attıklarını belirterek ilginç bir detay veren İlker Aycı, "Avrupa Futbol Şampiyonası tarihinin ilk havayolu şirketiyiz. Hem Türk futboluna hem ülkemize hayırlı olsun" dedi.

Barcelona ve Manchester Uniter'ın ardından Dortmund ve Marsilya ile de sponsorluk görüşmesi yaptıklarını belirten THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Türkiye'de fazla sponsorluk yapmadıkları yönündeki eleştirilere de yanıt verdi. "THY şu anda A Milli Futbol Takımımızın ana sponsoru. Aynı zamanda bizim alt futbol liglerine kadar inen ve takımların indirimli seyahat etmesini sağlayan bir sponsorluğumuz var. Artık takımlarımız otobüsle yolculuk etmiyor, güvenle uçuyor. Ayrıca şampiyon olan 5 büyük takımımızın Avrupa sponsoruyuz." diyen Aycı, bir de alt yapı takımları olduğunu sözlerine ekledi.


 

Sayfa Yükleniyor...