SON DAKİKA | Nuri Şahin, Borussia Dortmund'un yeni teknik direktörü oldu

SON DAKİKA HABERİ: Borussia Dortmund'da Edin Terzic'in ayrılığı sonrası teknik direktörlük görevine Nuri Şahin getirildi.

Haber Merkezi - NTV Spor 14.06.2024 - 17:49
Son Güncelleme: 14.06.2024 - 18:08
SON DAKİKA | Nuri Şahin, Borussia Dortmund'un yeni teknik direktörü oldu

'da Edin Terzic döneminin sona ermesiyle birlikte teknik direktörlük koltuğunun yeni sahibi oldu. Alman ekibi, Nuri Şahin ile 3 yıllık sözleşme imzalandığını açıkladı.

NURİ ŞAHİN: "BÜYÜK BİR ONUR"

İmzaların atılmasının ardından Nuri Şahin yaptığı açıklamada, "Borussia Dortmund'un teknik direktörü olmak benim için büyük bir onur. Bana duydukları güvenden dolayı kulüpteki sorumlu herkese teşekkür etmek istiyorum. BVB'deki rolümü gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum.İlk günden itibaren mümkün olan en yüksek başarıyı elde etmek için her şeyi büyük bir enerji ve büyük bir tutkuyla yapacağız." dedi.

KEHL: "NURİ BİZİM MUTLAK GÜVENİMİZE SAHİP"

Borussia Dortmund Sportif Direktörü Sebastian Kehl ise yaptığı açıklamada, "Nuri Şahin, geçen sezon takımımızın UEFA Şampiyonlar Ligi'nde final oynamasına yardımcı oldu. Bir oyuncu ve yardımcı antrenör olarak kendi deneyiminden BVB'nin nasıl faydalandığını ve her şeyden önce başarının nasıl geldiğini biliyor. Doğal otoritesi ile uzmanlığı sayesinde takımımıza çok hakim ve birlikte ne üzerinde çalışmamız gerektiğini biliyor. Nuri bizim mutlak güvenimize ve tam desteğimize sahip." ifadelerini kullandı.

NURİ ŞAHİN'İN BORUSSIA DORTMUND GEÇMİŞİ

Nuri Şahin, profesyonel kariyerinde Borussia Dortmund formasıyla 274 resmi maça çıktı (26 gol), 2011'de BVB ile Almanya şampiyonluğunu kutladı ve 2017'de takımıyla DFB Kupası'nı kazandı. 2021'den 2023'e kadar Türkiye birinci lig kulübü Antalyaspor'un takım menajeriydi. Ocak 2024'te Şahin, yardımcı antrenör olarak Strobelallee'ye döndü.

Sayfa Yükleniyor...