"Son senelerde böyle dramatik gol yoktur"

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 90+2'de yedikleri golle 1-1 berabere kaldıkları Demir Grup Sivasspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

NTV Spor

04.05.2018 - 22:52 | Son Güncelleme: 04.05.2018 - 23:07

Yayıncı kuruluşa karşılaşmayı ve yedikleri golü değerlendiren Avcı "Belki de ilk yarı itibarıyla oyuna başlangıç, baskı, pozisyonlar olarak harika gidiyordu. İlk yarı 11'e 10 olmasına rağmen yine Visca ve Bajic'le pozisyonlarımız var. İkinci yarıda da savunmanın nasıl yapılmasını gösterdik örnek olarak, rakibin bir tane pozisyonu var. Son dakikadaki pozisyon dramatik bir şey. Her şeyi denedik, çok mücadele ettik, rakipten daha fazla koştuk. Son senelerde böyle dramatik gol yoktur. Futbolun içinde senaryolar var böyle. Çok emek vererek geldik buraya. Güçlü çıkmamız lazım" dedib

Abdullah Avcı "İsminiz başka takımlarla anılıyor. Ne demek istersiniz?" sorusuna "Senelerdir konuşulan şeyler bunlar. Bu iş beni çok heyecanlandırıyor. Türkiye'de pek alışık olunmayan bir örnek. Şu anda yaşadığım duygular başka duygular, o tarafla ilgilenmiyorum" yanıtını verdi.

Avcı, maçın ardından gerçekleştirilen basın toplantısında, rakipleri karşısında ilk yarıda hücum, ikinci yarıda da savunma dersi verdiklerini vurgulayarak, "Dramatik şekilde yediğimiz gol bu hafta itibarıyla bizim için hayal kırıklığı oldu. Beklemediğimiz puan kaybı oldu. Son 2 hafta, buradan da güçlü çıkmamız lazım. Son 2 maçımızı kazanarak en iyi şekilde bitirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Teknik direktör Avcı, ilk yarıda hücumda tüm doğruları gerçekleştirdiklerini belirterek, "10 kişi kaldıktan sonra da iki net pozisyonumuz var. Rakibin düzgün ayakları var. Dikine oynayan bir takım. Savunmayı doğru yaptık. 92. dakikada yediğimiz golün açıklaması yok. Dramatik şekilde oldu." diye konuştu.

Takımın Brezilyalı oyuncusu Mossoro'nun gördüğü kırmızı karta değinen Avcı, şunları söyledi:

"Mossoro, oyun içinde dalgalanma yaşıyordu. Kendisine pozisyon öncesinde faul vardı. İlki sarı değildi, ikincisi sarı karttı. Beraberliğin bunlarla alakası yok. Genele baktığımızda hakemin bazı yanlış kararları olabilir."

Sayfa Yükleniyor...