Sosyal mesafeli basın toplantısı

Corona virüs salgınıyla beraber hayatımıza giren sosyal mesafe kavramı spor dünyasını da etkiledi. Almanya Futbol Federasyonu'nun düzenlediği basın toplantısına, teknik direktör Löw, milli takımlar direktörü Bierhoff ve basın mensupları görüntülü arama ile katıldı.

NTV Spor

19.03.2020 - 11:33 | Son Güncelleme: 19.03.2020 - 11:40

Almanya Futbol Federasyonu, corona virüs önlemleri nedeniyle sıra dışı bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Federasyon Başkanı Fritz Keller ve basın sorumlusu 1,5 metre mesafe arayla otururken, arkalarındaki iki ekranda yer alan Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw ve Milli Takımlar Direktörü Olivier Bierhoff evlerinden toplantıya katıldı.

Sosyal mesafe ilkesine harfiyen uyulan toplantıyı evlerinden takip eden gazeteciler, soru cevap kısmına geçildiğinde görüntülü arama yöntemiyle sorularını ilettiler.

Federasyon Başkanı Keller, yaklaşık 250 bin kişiye iş imkanı sağlayan Alman futbolunun salgından en az hasarı alması için uğraştıklarını söylerken, Löw ise EURO 2020'nin ertelenmesinin doğru bir karar olduğunu ifade etti.

''UEFA'nın başka bir seçeneği yoktu. İnsanların sağlığı her şeyden önemli ve hepimizin birinci önceliği olmalı. Belki de içinde bulunduğumuz süreç, insanların her şeyi bilmediğini ve her istediklerini yapamayacaklarını anlamamızı sağlayacak.''

Olivier Bieroff ise milli takım oyuncuları ve teknik heyetin salgından etkilenen insanlar için 2,5 milyon Euro yardım yapacağını açıkladı.

Sayfa Yükleniyor...