Şota dönemi sona erdi!

Trabzonspor, teknik direktör Şota Arveladze ile yolları ayırdı.

NTV Spor 11.11.2015 - 17:06

Trabzonspor, sezon başında istifa eden Ersun Yanal'ın yerine göreve getirilen Şota Arveladze ile yolları ayırdı. Bordo-mavili ekipten yapılan açıklamada, "Teknik Direktörümüz Şota Arveladze ile karşılıklı görüşerek yollarımızı ayırmış bulunuyoruz. Kendisine kulübümüze yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz. Kulübümüz yeni bir teknik direktörle anlaşana kadar Gençlik Geliştirme Teknik Sorumlusu Sadi Tekelioğlu takımımızın başında görev yapacaktır" denildi.


Bordo-mavili kulübün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bildirdiği açıklamada ise Gürcü teknik adama 200 bin Euro feshi bedeli ödeneceği ifade edildi.

BEKLENTİLERİN UZAĞINDA KALDI
3 Temmuz 2015'te göreve gelen Şota Arveladze ile ligde toplam 11 maça çıkan Trabzonspor, bu karşılaşmalarda 4 galibiyet alırken; 2 kez sahadan beraberlikle, 5 kez de yenilgiyle ayrıldı. Gürcü teknik adam ile ligde ve Avrupa'da 15  resmi maça çıkan, bordo-maviler son 7 maçın 5'inde puan yüzü göremedi.

HACIOSMANOĞLU DÖNEMİNDE 5. TEKNİK ADAM
Ersun Yanal'ın yerine geçtiğimiz Temmuz ayının başında bordo-mavili takımla 2 yıllık sözleşme imzalayan Şota Arveladze, kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde göreve başlayıp ayrılan 5. teknik direktör oldu. Hacıosmanoğlu, Şota'dan önce Mustafa Reşit Akçay, Hami Mandıralı, Vahid Halilhodzic ve Ersun Yanal ile çalışmış, kulüp başkanlığına seçildikten sonra takımın teknik direktörü Tolunay Kafkas'ı görevden almıştı.

Sayfa Yükleniyor...